Aktuality

21. 02. 2018

Pozývame na vernisáž:

Pozývame Vás na vernisáž výstavy Ivan Šafranko: SLOBODA GESTA, SILA...

Čítaj viac >

16. 02. 2018

Jarné prázdniny u Löfflera

Od utorka (27. 02. 2018) do piatku (02. 03. 2018)  v doobedňajších...

Čítaj viac >

11. 02. 2018

Pozývame na výstavy:

Pozývame vás na výstavy Július Hegyesy: SILENTIUM a Zuzana Uhrinová...

Čítaj viac >

Pozývame na výstavy:

Múzeum Vojtecha LöffleraPozývame vás na výstavy Július Hegyesy: SILENTIUM a Zuzana Uhrinová Hegyesyová: SILENTIUM FEMINA.

 

 

Július Hegyesy je ľahko zaraditeľný: on je posledný Mohykán. Nikdy sa nesnažil začleniť do žiadneho z aktuálnych prúdov, vo svojej tvorbe sa od začiatku vytrvalo a konzistentne venoval téme výtvarného spracovania portrétu, aktu, krajiny a zátišia a to nenapodobiteľným prístupom a rukopisom. Pozorovaním jeho diel sa ponoríme do vzácneho vizuálneho zážitku, ktorý príjemne masíruje a uvoľňuje naše každodenným stresom frustrované mozgové bunky.


Kurátor výstavy: Zsolt Lukács
Výstava potrvá do
25. februára 2018.

---

Zuzana Uhrinová Hegyesyová (nar. 1977) je pedagogičkou na výtvarnom odbore ZUŠ Irkutská v Košiciach. Maľby technikou olej a akryl sú tematicky rôznorodé, abstrahujúce tvary napovedajú o prítomnosti ľudských bytostí, ponorených v subjektívnom intímnom svete. Farebné kompozície umocňujú emocionálne vibrácie zobrazovaných a evokujú divákovi hĺbku vnútorného monológu. Jemným rukopisom nanáša náznaky kresby a pomáha dešifrovať lyriku príbehu.

Kurátorka výstavy: PhDr. Ľudmila Hegyesyová
Výstava potrvá do 04. marca 2018.

 

Späť na zoznam článkov

©2018 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET