15. 10. 2018

Miroslav Babinčák: Od umenia pre umenie a späť

06. 10. 2018

VÝSTAVA: Vladimír Brunton: CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ

Vladimír Brunton: CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ   Vernisáž...

Pripravujeme pre Vás

SixadminJanka Onušková – Cvernové blues/nenie
22.októbra 2015 o 17.00 hod.

Janka Onušková – Cvernové blues/nenie
Ako plynie čas
22.októbra 2015 o 17.00 hod.

Klasická čipka v ponímaní Janky Onuškovej opúšťa oblasť užitej tvorby a prechádza do voľného umenia. Textilné vlákno sa stáva prostriedkom pre jej umeleckú výpoveď. Čipku kombinuje s ďalšími prírodnými materiálmi, s drevom, kožou, využíva modrotlač, experimentuje so sklom, vytvára  priestorové objekty. V počiatkoch tvorby vytvára odevné doplnky – štóly, šperky, zúčastňuje sa tvorivých pobytov, sympózií, venovaných čipke a textíliám doma i v zahraničí, napr. v kolíske paličkovanej čipky v Belgicku, kde pôsobí aj ako lektorka. Neskôr dovtedy dominujúca paličkovaná čipka ako finálny výtvor ustupuje, a objavuje sa ako súčasť obrazu. Plocha obrazu, maliarsky pojednaná, je doplnená kreatívne spracovaným vláknom. I táto výstava potvrdzuje životaschopnosť a vhodnosť textilných materiálov pre voľnú tvorbu.

Kurátor: PhDr. Mária Kostičová

Trvanie do 29. novembra 2015