Aktuality

05. 11. 2018

Výstava ZEMPLÍNSKA JEDENÁSTKA

ZEMPLÍNSKA JEDENÁSTKA.  SONDA DO SÚČASNÉHO VÝTVARNÉHO UMENIA Vernisáž...

Čítaj viac >

04. 11. 2018

VÝSTAVA: TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK VO FOTOGRAFII

TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK vo fotografii. Vernisáž sa uskutočnila 23....

Čítaj viac >

04. 11. 2018

Vladimír Brunton: CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ

  Vernisáž výstavy sa uskutočnila v stredu, 10. októbra 2018...

Čítaj viac >

András István Bánhegyi – Začiatok

   András István Bánhegyi – Začiatok

Múzeum Vojtecha Löfflera

Kurátor výstavy: PhDr. Viktor Jasaň

Vernisáž výstavy: 10. máj 2018 o 17:00

Trvanie výstavy do 27. mája 2018

 

Zoznámte sa so svetom osemročného piataka

 

            Od 10. mája 2018 ste mali možnosť v Múzeu Vojtecha Löfflera spoznať výtvarný svet osemročného rodáka z Kráľovského Chlmca Andrása Istvána Bánhegyiho, ktorý už v tomto nízkom veku presviedča, že je umelecky vyspelý tvorca.

            Svet vníma svojsky, s prirodzenými dotykmi detstva. Jeho maľby a kresby uchvátia krásou, istotou a pozoruhodným kompozičným videním. Maľuje kvety, abstraktné výjavy, impresie z prírody, všetko častokrát fauvistickým naturelom. Je to umenie, ktoré je čisté a zároveň (alebo možno práve preto) hlboké. O jeho talente sa ešte pred košickým publikom presvedčili návštevníci na výstave v Prahe.

            O svojom synovi jeho otec prezrádza: „S tužkou sa hneď skamarátil a to priateľstvo trvá dodnes. V troch rokoch odborníci zistili, že jeho vyspelosť dosiahla úroveň šesťročného dieťaťa.“

            Prezentovať práce mladučkého umelca Andrása Istvána Bánhegyiho v Múzeu Vojtecha Löfflera je symbolickým momentom, keďže majster Löffler rád pomáhal nadaným mladým tvorcom. Podporovať Začiatok Andrásovej cesty za umením môže byť obohacujúce nielen preňho samotného. Správnym nasmerovaním nadania k originalite či genialite, sa môže aj verejnosť zúčastniť cesty za poznaním a odhaľovaním krás a dokonalostí umenia.

             Kurátorom výstavy je Viktor Jasaň. Vernisáž výstavy sa uskutočnila vo štvrtok 10. mája 2018 o 17:00 v Múzeu Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 20, v komorných priestoroch múzea a výstava trvala do 27. mája 2018.

Späť na zoznam článkov

©2018 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET