Aktuality

21. 05. 2019

Pozvánka na koncert

Vystúpia traja skvelí violončelisti. Vstupné: 2 eurá - s možnosťou...

Čítaj viac >

18. 05. 2019

V nedeľu máme zatvorené

Keďže sme v sobotu pilne pracovali v rámci Noci múzeí a galérií,...

Čítaj viac >

14. 05. 2019

Noc múzeí a galérií 2019

Srdečne Vás pozývame :-) Program Noci múzeí a galérií bude...

Čítaj viac >

1993 - 2013

ARCHÍV VÝSTAV 1993 - 2013

 

Výstavy / Exhibitions

 

1993

1 (1)    Stano BUBÁN, Peter LIPKOVIČ, Stano STANKOCI

            POSUN  - kurátor : Vladimír Beskid

            17.12.1993 – 30.1.1994 

1994

 

  (1)       Stano BUBÁN, Peter LIPKOVIČ, Stano STANKOCI

              POSUN – Vladimír Beskid

              17.12.1993 – 30.1.1994

 

1  (2)      Marek MOUČKA

              PLASTIKY, OBRAZY  – autorská koncepcia

              3.2. 1994 – 28.2.1994

 

2 (3)      Pavol KLESA

              OTHER VOICES, OTHER ROOMS – Vladimír Beskid

              3.3.1994 – 2.4.1994

 

3 (4)      Jozef AMRICH

              MYTOMANiny – Vladimír Beskid

              7.4.1994 – 2.5.1994

 

4 (5)      Ján FEKETE (Rakúsko - A)

              MALEREI IM RAUM – Vladimír Beskid

              12.5.1994 – 26.6.1994

 

5 (6)      István DROZSNYIK (Maďarsko - H)

              CORPUS VITAE – Vladimír Beskid

              30.6.1994 – 21.8.1994

 

6 (7)      Bohdan HOSTIŇÁK

              NERVATÚRY – Vladimír Beskid

              25.8.1994 – 25.9.1994

 

7 (8)      Ján LEŠKO

              PROGRAM HRAČKA – autorská koncepcia

              29.9.1994 – 16.10.1994

 

8 (9)      Adam SZENTPÉTERY

             1992 – 1994    – Vladimír Beskid

              20.10.1994 – 20.11.1994

 

9 (10)   John BECKLEY (USA)

              LOST LAYERS – Vladimír Beskid

              24.11.1949 – 8.1.1995

 

               Výstavy Múzea Vojtecha Löfflera mimo Košíc

 

10 (11)   Stano BUBÁN, Peter LIPKOVIČ, Stano STANKOCI

               POSUN – Vladimír Beskid

               4.2.1994 – 18.2.1994 , Galéria Zemplínskeho múzea Michalovce 

 

11 (12)   Jozef AMRICH

               MYTOMANiny 1992-1994   – Vladimír Beskid

               5.5.1994 – 29.5.1994,  Tatranská galéria Poprad – výstavná sieň Horný Smokovec

 

12 (13)   Ján FEKETE

               MALEREI IM RAUM – Vladimír Beskid

               1.6.1994 – 31.7.1994,  Banícke múzeum Rožňava

 

1995

 

    (10)   Jon BECKLEY (USA)

              LOST LAYERS – Vladimír Beskid

              24.11.1994 – 8.1.1995

 

1   (14)   Marko VRZGULA

               PRIENIKY – Vladimír Beskid

               12.1.1995 – 26.2.1995

 

2   (15)    Vojtech KOLENČÍK

                GRAFIKA A FAREBNÁ KRESBA – Vladimír Beskid

                2.3.1995 – 16.4.1995

 

3    (16)   Vladimír JENÍK

                KRESBA A GRAFIKA (KABINET 50) – Vladimír Beskid

                20.4.1995 – 28.5.1995

 

5    (17)   Alexander a Natália KOZLOVOVCI (Ukrajina- UA)

                A&N K – Vladimír Beskid

                1.6.1995 – 30.7.1995

 

4    (18)   Peter KALMUS

               MONOPOLIA – Vladimír Beskid

               3.8.1995 – 17.9.1995

 

5    (19)   Czeslaw PODLEŚNY (Poľsko – PL)

                ČAS SÔCH – Vladimír Beskid

                 21.9.1995 – 12.11.1995

 

6    (20)   Viktor ORAVEC – Milan PAGÁČ

                INŠTALÁCIE – Vladimír Beskid

                23.11.1995 – 7.1.1996

 

Výstavy Múzea V. Löfflera mimo Košíc (1995)

 

7    (21)     Adam SZENTPÉTERY

                 1992 – 1994  – Vladimír Beskid

                  11.9.1995 – 15.10.1995 , Miskolci Galéria Miskolc ( Maďarsko – H)

 

8  (22)       Czeslaw PODLEŚNY (Poľsko- PL)

                  ČAS SÔCH – Vladimír Beskid

                  17.11.1995 – 31.1.1996 , Tatranská Galéria Poprad – Horný Smokovec

 

1996

 

      (20)     Viktor ORAVEC – Milan PAGÁČ

                   INŠTALÁCIE – Vladimír Beskid

                   23.11.1995 – 7.1.1996

 

1     (23)      Zbyněk PROKOP

                   MEDZISTAV – Vladimír Beskid

                   18.1.1996 – 3.3.1996

 

2     (24)     Ľubo STACHO

                   SUŠIAREŇ – Vladimír Beskid

                   14.3.1996 – 14.4.1996

 

3     (25)     Vojtech LÖFFLER

                   1906 – 1996 – Gabriela Haščáková

                   18.4.1996 – 19.5.1996 

 

4     (26)     Ivan CSUDAI – Laco TETREN

                   (VZ)DUCHAPLNE 90-TÉ – Vladimír Beskid

                    23.5.1996 – 7.7.1996

 

5     (27)      Igor HUDCOVIČ

                   MAĽBA – KRESBA (1985 – 1994)  - Alena Vrbanová

                   11.7.1996 – 1.9.1996

 

6     (28)     Pavel RUDOLF (Česká republika ČR)

                   TRANSFORMÁCIE, DETERMINÁCIE – Jiří Valoch

                   4.9.1996 – 20.10.1996

 

7     (29)     BORGÓ (Maďarsko – H)

                                  Bán András

                   24.10.996 – 8.12.1996

 

8     (30)     Peter SCERANKA

                   ZVETRÁVANIE – Vladimír Beskid

                   12.12.1996 – 2.2.1997

 

1997

 

       (30)    Peter SCERANKA

                  ZVETRÁVANIE – Vladimír Beskid

                  12.12.1996 – 2.2.1997

 

1     (31)      HOMMAGE á MÁRIA

                    venované Márii Bartuszovej (1936 - 1996)  - Vladimír Beskid

                    (J. Bartusz, P. Binder, M. Boďa, L. Čarný, R. Fila, D. Fischer, J. Hendrych,

                    S. Klimeš, V. Kolenčík, A. Kučerová, O. Laubert, J. meliš, M. Mudroch,

                    K. Pauzer, H.Purkrábková, V. Popovič, P. Roller, R. Sikora, K. Šujanová,

                    D. Tóth, J. Valoch, A. Bartuszová, P. Bradovka, V. Jeník, O. Jurín, P. Kalmus

                    P. Lipkovič, I. Novotný, Z. Prokop, P. Sceranka, A. Szentpétery)

                    6.2.1997 – 23.2.1997

 

2     (32)      Ondrej JURÍN

                    ANONYMNÉ HLAVY – Vladimír Beskid

                    27.2.1997 – 23.3.1997

 

3    (33)       Rudo PREKOP, Kamil VARGA, Peter ŽUPNÍK

                    GENERÁCIA 60 – Lucia Benická

                    27.3.1997 – 11.5.1997

 

4     (34)      Miro ŠVOLÍK Z KOZÁROVIEC (Česká republika – ČR)

                                            Vladimír Beskid

                    15.5.1997 – 15.6.1997

 

5      (35)      Ilona NÉMETH

                     AMBULANCIA – Vladimír Beskid

                     19.6.1997 – 27.7.1997

 

6     (36)       Beat ZODERER (Švajčiarsko – CH)

                                             Dušan Brozman

                     31.7.1997 – 14.9.1997

 

7     (37)       Pavlína ČIERNA

                     NA ČO MYSLÍŠ NIE JE – Jana Geržová

                    18.9.1997 – 19.10.1997

 

8     (38)       Karol GASIENICA SZOSTAK (Poľsko- PL)

                    SKULPTÚRY – Vladimír Beskid

                    29.10.1997 – 30.11.1997

 

9   (39)        Anna FEDÁKOVÁ – Lena LEŠKOVÁ

                    SVET (LO) ČIERNEJ A BIELEJ – Vladimír Beskid

                    4.12.1997 – 11.1.1998

 

Výstavy Múzea V. Löfflera mimo Košíc (1997)

 

10   (40)      Adam SZENTPÉTERY, Vladimír JENÍK, Zbyněk PROKOP

                    Peter SCERANKA       - autorská koncepcia

                    19.4.1997 – 15.5.1997, Százhalombatta (Maďarsko – H)

 

11    (41)      Miro ŠVOLÍK Z KOZÁROVIEC

                                             Vladimír Beskid

                     10.7.1997 – 24.8.1997, Tatranská galéria – Dom fotografie Poprad

12    (42)       Peter SCERANKA

                      ZVETRÁVANIE  -  Vladimír Beskid

                      7.8.1997 – 7.9.1997, Miskolci galéria Miskolc (Maďarsko – H)

 

13     (43)      Miro ŠVOLÍK Z KOZÁROVIEC

                                             Vladimír Beskid

                      19.9.1997 – 10.10.1997, Mestské kultúrne stredisko Bardejov

 

14      (44)      Miro ŠVOLÍK Z KOZÁROVIEC

                                              Vladimír Beskid

                      21.10.1997 – 11.11.1997, Galéria Michalský dvor Bratislava

 

15      (45)     KOLMO K OSE

                      (Juraj Bartusz, Bohdan Hostiňák, Ondrej Jurín, Peter Kalmus, Zbyněk Prokop

                        Peter Sceranka) – spoločný projekt Katowice, Ostrava, Košice – Vl. Beskid

                      27.11.1997 – 11.1.1998, Galérie výtvarného umění- Nová síň Ostrava (ČR)

 

1998

 

      (39)        Anna FEDÁKOVÁ – Lena LEŠKOVÁ

                     SVET(LO) ČIERNEJ A BIELEJ – Vladimír Beskid

                     4. 12.1997 – 11.1.1998

 

1     (46)        Robo KOČAN

                      JA (fotografia) – Vladimír Beskid

                      15.1.1998 – 22.2.1998

 

2      (47)       Daniel BALABÁN, Aleš HUDEČEK, Jaroslav KOLÉŠEK, Petr LYSÁČEK

                      Jiří SURŮVKA, Katarína SZANYIOVÁ (Česká republika)

                      OS & TRÁVA – Vladimír Beskid

                      Výstavné priestory MVL a ROTUNDA

                       26.2.1998 – 29.3.1998

 

3     (48)         Roman ONDÁK

                       SLEPÉ DVERE – Vladimír Beskid

                       2.4.1998 – 3.5.1998

 

4     (49)         Dušan ZAHORANSKÝ

                       TELESNÝ – DUŠEVNÝ – Vladimír Beskid

                       7.5.1998 – 14.6.1998

 

5     (50)         VARGA Éva (Maďarsko – H)

                      PLASTIKY – András Bán

                      18.6.1998 – 6.9.1998

 

6     (51)        Marko  BLAŽO

                      MELANCHÓLIA – Vladimír Beskid

                      10.9.1998 – 25.10.1998

 

7      (52)       Peter LIPKOVIČ

                      MAĽBA NA PAPIERI – Vladimír Beskid

                      29.10.1998 – 29.11.1998

 

8       (53)      Teresa HUBBARD – Alexander BIRCHLER (Švajčiarsko – CH)

                      SCARPS – Vladimír Beskid

                      3.12.1998 – 10.1.1999

 

Výstavy Múzea V. Löfflera mimo Košíc (1998)

 

9      (45)       KOLMO K OSE

                      ( Juraj Bartusz, Bohdan Hostiňák, Ondrej Jurín, Peter Kalmus,

                       Zbyněk Prokop, Peter Sceranka ) – spoločný výstavný projekt

                       Katowice, Ostrava, Košice,  Vladimír Beskid

                       27.11.1997 – 11.1.1998, Galérie výtvarného umění – Nová síň Ostrava

 

10      (54)       Anna FEDÁKOVÁ – Lena LEŠKOVÁ

                       SVET(LO) ČIERNEJ A BIELEJ – Vladimír Beskid

                        22.1. 1998 – 25.2.1998, Tatranská galéria Poprad

 

11      (55)       6 SÚČASNÝCH SLOVENSKÝCH MALIAROV

                        ( Ivan Csudai, Bohdan Hostiňák, Dorota Sadovská, Mária Balážová,

                          Adam Szentpétery, Robert Urbásek)

                         Vladimír Beskid

                         4.9.1998 – 29.9.1998, BWA Zakopane (Poľsko- PL)

 

12      (56)         VARGA Éva

                          PLASTIKY – Bán András

                          11.9.1998 – 1.10.1998, MsKS Bardejov

 

13      (57)         6 SÚČASNÝCH SLOVENSKÝCH  MALIAROV

                          ( Ivan Csudai, Bohdan Hostiňák, Dorota Sadovská, Mária Balážová

                            Adam Szentpétery, Robert Urbásek)

                           Vladimír Beskid

                            8.10.1998 – 1.11.1988, BWA Rzeszów (Poľsko- PL)

 

14      (58)          Adam SZENTPÉTERY – Zbyněk PROKOP

                          ŠTRUKTÚRY – HORIZONTY, Vladimír Beskid

                          15.10.1998 – 2.11.1998, Slovenský inštitút Praha (Česká republika- ČR)

 

1999

 

        (53)          Teresa HUBBARD – Alexander BIRCHLER (Švajčiarsko – CH)

                          SCARPS/OSTATKY  - Vladimír Beskid

                          3.12.1998 – 11.1.1999

 

1      (59)           Juraj BARTUSZ

                          TRANS-FORMY     -   Vladimír Beskid

                         14.1.1999 – 21.2.1999

 

2        (60)         POČÍTAČOVÁ GRAFIKA

                          ( výber z Bienále Computer Art Rzeszów)

                          Zbigniew Rybka, Dorota Zielinska

                          25.2.1999 – 11.4.1999

 

3         (61)         BRATR BRATRA    

                           Veronika Bromová, Tomáš Cisařovský, Jiří David, Tomáš Hlavina,

                           Jiří Kovanda, Jan Merta, Markéta Othová, Mila Preslová, Petr Pisařík

                           René Rohan, Vladimír Skrepl, Jiří Surůvka, Jana a Jiří Ševčíkovci)

                           15.4.1999- 29.5.1999

 

4         (62)         Ľubomír PURDEŠ

                           TROJJEDINOSŤ – Vladimír Beskid

                           3.6.1999 – 10.7.1999

 

5        (63)          Denisa LEHOCKÁ

                           Vladimír Beskid

                           15.7.1999- 29.8.1999

 

6         (64)          Tibor URBÁN (Maďarsko – H)

                            SMELÝ TIBKO – István Dobrík

                            2.9.1999 – 31.9.1999

 

7         (65)          Claudio MOSER – Václav POŽÁREK  (Švajčiarsko – CH)

                            NESTÁLE AKO V KOŠI VODA – Dušan Brozman

                            4.10.1999 – 28.10.1999 MVL a ROTUNDA

 

8        (66)           Ioan Augustin POP – László ÚJVÁROSSY (Rumunsko)

                            - Aurel Chiriac –

                            2.12.1999 – 10.1. 2000

 

Výstavy Múzea V. Löfflera mimo Košíc (1999)

 

9      (67)            6 SÚČASNÝCH SLOVENSKÝCH MALIAROV

                           ( Ivan Csudai, Bohdan Hostiňák, Dorota Sadovská, Mária Balážová

                            Adam Szentpétery, Robert Urbásek) – Vladimír Beskid

                           21.1.1999 – 28.2.1999, Miskolci Galéria Miskolc (Maďarsko – H)

 

10       (68)         Teresa HUBBARD – Alexander BIRCHLER

                           SCARPS/OSTATKY

                           21.2.1999 – 4.4.1999, Národní galerie – Veltržní palác, Praha (ČR)

 

11       (69)        6 SÚČASNÝCH SLOVENSKÝCH MALIAROV

                          ( Ivan Csudai, Bohdan Hostiňák, Dorota Sadovská, Mária Balážová,

                           Adam Szentpétery, Robert Urbásek) , Vladimír Beskid

                          5.3.1999 – 18.4.1999, Museul Tarii Crisurilor Oradea (Rumunsko)

 

2000

 

          (66)         Ioan Augustin POP – László ÚJVÁROSSY (Rumunsko)

                         - Aurel Chiriac –

                         2.12.1999 – 10.1.2000

 

1        (70)        Dorota SADOVSKÁ

                         DIMENZIA S – Vladimír Beskid

                         13.1.2000 – 10.3.2000

 

2        (71)        Stano FILKO – Boris ONDREIČKA

                        FILKONDRECKA – Vladimír Beskid

                        15.3.2000 – 14.5.2000 , MVL a ROTUNDA

 

3        (72)       Józef SZAJNA (Poľsko - PL)

                                  - Zbigniew Rybka

                        18.5.2000 – 25.6.2000  

 

4         (73)       Erik BINDER

                         JaZERO – Vladimír Beskid

                         29.6.2000 – 5.8.2000

 

5        (74)        Emőke VARGOVÁ

                         DÉJA VU – Gábor Hushegyi

                         10.8.2000 – 3.9.2000 

 

6        (75)         Ivan CSUDAI (Slovensko - SR) – Alex HANIMANN (Švajčiarsko - CH)

                         PRE KOHO ALEBO ČO? / Für wen oder was...  – Vladimír Beskid

                         7.9.2000 – 22.10.2000, MVL a ROTUNDA

 

7        (76)        Martin POLÁK – Lukáš JASANASKÝ (Česká republika – ČR)

                                         Vladimír Beskid

                         25.10. 2000 – 19.11.2000, ROTUNDA

 

8        (77)        BUDÚCNOSŤ JE TERAZ

                         UKRAJINSKÉ UMENIE DEVÄŤDESIATYCH...

                         (Sergej Bratkov, Vasilij Caholov, Ivan Cjupka, Oksana Čepelík, Ilja Čičkan,

                         Ilja Kabakov, Oleg Kulik, Boris Mihailov, Alexander Panasenko, Alexander

                         Roitburd, Arsen Savadov, Gregorij Senčenko)

                                            Branka Stipančič – Tihomir Milovac (Chorvátsko)

                         25.10.2000 – 24.11.2000

 

9      (78)         Z POZOSTALOSTI V. LÖFFLERA

                                              Peter Tajkov

                        7.12.2000 – 19.1.2001

 

Výstavy Múzea V. Löfflera mimo Košíc (2000)

 

10     (79)         Marko BLAŽO

                         LEVELAND – Vladimír Beskid

                         4.5.2000 –28.5.2000, Galéria V. Špály Praha (Česká republika)

 

11        (80)       Juraj BARTUSZ

                                         Vladimír Beskid

                         25.5.2000 – 26.6.2000, Galéria J. Szajnu, Rzeszów (Poľsko – PL)

 

12        (81)      MLADÉ MÄSO – (NE)ZLÁ KRV

                         ( Cyril Blažo, Marko Blažo, Erik Binder, Boris Ondreička)

                                         Vladimír Beskid

                         29.11.2000 – 29.12.2000, Galéria Sokolská 26 Ostrava (Česká republika)

 

13        (82)      Dušan ZAHORANSKÝ

                         ČASOVANIE – Vladimír Beskid

                         29.11.2000 – 29.12.2000, Galéria 761 Ostrava (Česká republika)

 

2001

 

         (78)       Z POZOSTALOSTI V. LÖFFLERA

                                       Peter Tajkov

                       7.12.2000 – 19.1.2001 

 

1        (83)       Roman GALOVSKÝ – Marek KVETAN

                        DIGITAL CODE 01  - Vladimír Beskid

                        23.1.2001 – 25.2.2001

 

2        (84)       Richard FAJNOR

                        OKRAJOVÉ UMENIE – Vladimír Beskid

                        1.3.2001 – 1.4.2001

 

3        (85)       Pavol MEGYESI

                        TOP SECRET  - Pater Tajkov

                        5.4.2001 – 20.5.2001

 

4        (87)       Anton ČIERNY

                       SECOND HAND- GENE ART – Richard Gregor

                       24.5.2001 – 24.6.2001

 

5         (88)     Študenti VŠVU BRATISLAVA

                       FOTOIMAGE – Bohunka Koklesová

                       28.6.2001 – 22.7.2001

 

6         (89)     Peter JANÁČIK

                       FATA MORGANA – Alena Vrbanová

                       26.7.2001 – 2.9.2001

 

7        (90)      VÝTVARNÍCI Z OSTRAVY (Česká republika)

                       (Jiří Surůvka, Peter Lysáček, Michal Kalhous, David Jedlička, Kamera

                         SKURA)      - René Rohan

                       6.9.2001 – 7.10.2001

 

8       (91)     Muda MATHIS, Sus ZWICK (Švajčiarsko) – Anna DAUČÍKOVÁ (SR)

                                  - Dušan Brozman

                      11.10.2001 – 11.11.2001

 

9       (92)        Blažej BALÁŽ

                       GELD MACHT FREI – Peter Tajkov

                       15.11.2001 – 31.12.2001

 

Výstavy Múzea V. Löfflera mimo Košíc (2001)

 

10         (86)   Juraj BARTUSZ

                       PRÁZDNE PRIESTORY  - Vladimír Beskid

                       17.5.2001 – 16.6.2001, Miskolci Galéria (Maďarsko – H)

 

2002    

 

1         (93)     Tomaš Agat BŁOŃSKI

                       JA SOM- MY SME – Peter Tajkov

                       17.1.2002 – 10.3.2002

 

3        (95)      Eva MASARYKOVÁ – Ľuba SAJKALOVÁ

                       DOS & DON´TS – Petra Hanáková, Sandra Kusá

                       14.3.2002 – 28.4.2002

 

5       (97)       Zsolt JÓSZAY (Maďarsko)

                       SOCHY – István Dobrík

                       2.5.2002 – 30.6.2002

 

8      (100)      DIVADELNÉ PLAGÁTY  ( Poľsko)

                                      - Krysztof Motyka

                       11.7.2002 – 31.8.2002

 

9      (101)      Ruedi HARDI

                       MEMENTO – koncepcia autora

                       august 2002 – marec 2003 , nádvorie MVL

 

11     (103)     JE/DNO/TVÁRNY

                        (IQ Servis KE) – Mária Draganová

                       19.9.2002 – 6.10.2002

 

12    (104)      Mikuláš PODPROCKÝ

                      POCIT Z REALITY – Mira Putišová

                      10.10.2002 – 22.11.2002

 

14     (106)     Peter KALMUS

                       NIEKEDY SI ZÁVIDÍM – Peter Tajkov

                       28.11.2002 – 19.1.2003

 

Komorné výstavy „ U Löfflera...“

 

2       (94)       Szilárd KŐVÁRI- KAČMARÍK

                                   Peter Tajkov

                      8.2.2002 – 8.4.2002

 

4       (96)       Jozef KORNUCIK

                                   Peter Tajkov

                      16.4.2002 – 2.6.2002

 

6       (98)       Alexander ECKERDT

                                   Peter Tajkov

                      6.6.2002 – 20.8.2002

 

10    (102)      František REICHENTAL

                                   Peter Tajkov

                       5.9.2002 – 13.10.2002

 

13    (105)      Štefan FILEP

                                   Peter Tajkov

                       15.10.2002 – 8.12.2002

 

15    (107)      Mária SOLOČNÍKOVÁ

                       POKLADY Z DÓMU SV. ALŽBETY – koncepcia autorky

                       10.12.2002 – 19.1.2003

 

Výstava Múzea V. Löfflera mimo Košíc (2002)

 

7     (99)         Tomaš Agat BŁOŃSKI

                       JA SOM – MY SME, Peter Tajkov

                      11.6.2002 – 30.6.2002, Divadlo W. Siemaszkowej Rzeszów (Poľsko)

 

2003           

 

     (106)        Peter KALMUS

                      NIEKEDY SI ZÁVIDÍM – Peter Tajkov

                      28.11.2002 – 23.1.2003

 

3     (109)       Juraj POLIAK

                      UNIVERSAL MOTHER – Alena Vrbanová

                      30.1.2003 – 16.3.2003

 

4     (110)      Miloš KOPTÁK

                      POKUS O PORTRÉT D. GRAYA – Peter Tajkov

                      20.3.2003 – 11.5.2003

 

7      (113)     Vlado ELIÁŠ

                       PODSVET – Peter Tajkov

                       15.5.2003 – 30.6.2003

 

9     (115)      Jozef AMRICH - Ondrej JURIN - Peter LIPKOVIČ – Zbyněk PROKOP

                                     Peter Tajkov

                        3.7.2003 – 31.8.2003

 

11      (117)    VÝTVARNÉ SYMPÓZIUM IQ SERVIS

                       KOMENTÁR

                       ( Zsolt Vásárhelyi, Katharina Karner, Zbyněk Havlín, Lucia Tkáčová,

                         Dorota Kenderová)

                                       Maja Draganová

                        4.9.2003 – 21.9.2003

 

14      (120)    Viora BARA (Rumunsko)

                                      Aurel Chiriac

                        25.9.2003 – 30.10.2003

 

17      (123)    Jindřich ŠTREIT (Česká republika)

                        VZŤAHY  - Lucia Benická

                        4.11.2003 – 7.12.2003

 

18      (124)    SKUPINOVÁ VÝSTAVA ŠTUDENTOV KATEDRY VU FU TU KOŠICE

                                      Peter Tajkov

                       11.12.2003 – 1.2.2004

 

Komorné výstavy „U Löfflera...“

 

1     (107)      Mária SPOLOČNÍKOVÁ

                      POKLADY Z DÓMU SV. ALŽBETY – koncepcia autorky

                      10.12.2002 – 19.1.2003

 

2     (108)      Július HEGYESY

                                Peter tajkov

                     23.1.2003 – 16.3.2003

 

5     (111)      Július JAKOBY

                                Peter Tajkov

                      25.3.2003 – 25.4.2003

 

6     (112)      Tibor BINDER

                                Peter Tajkov

                      6.5.2003 – 13.6.2003

 

8     (114)      Igor ĎURIŠIN

                                Peter Tajkov

                      17.6.2003 – 10.7.2003

 

10    (116)      Dušan PONČÁK

                                Peter Tajkov

                       15.7.2003 – 12.10.2003

 

15     (121)      Noemi RÁCZOVÁ – Zsolt LUKÁCS

                                 Peter Tajkov

                       16.10.2003 – 7.12.2003

 

19     (125)      Ľudovít CSORDÁK

                                    Ivan Havlice

                          12.12.2003 – 15.2.2004

 

Výstava v átriu

 

12       (118)       György FERENC

                                        Juraj Szaszák

                           11.9.30.9.2003

 

Výstavy Múzea V. Löfflera mimo Košíc (2003)

 

13       (119)       Pavol MEGYESI

                           TOP SECRET – Peter Tajkov

                           17.9.2003 – 21.10.2003, Museul Tarii Crisuliror Oradea (Rumunsko)

 

16      (122)        Pavol MEGYESI

                           SECRET  - Peter Tajkov

                           30.10.2003 – 7.12.2003, Miskolci Galéria (Maďarsko)

 

 

 

2004

 

       (124)        SKUPINOVÁ VÝSTAVA ŠTUDENTOV TU KOŠICE

                                        Peter Tajkov

                          11.12.2003 – 1.2.2004

 

1       (126)        Marko BLAŽO

                                         Peter Tajkov

                          5.2.2004 – 28.3.2004

 

3      (128)        Ivan ŠTĚPÁN

                         HMATOVÉ ŠTUDIO 1970/2004 – Richard Gregor

                         1.4.2004 – 23.5.2004

 

5     (130)        Krzysztof MOTYKA (Poľsko – PL)

                        LABYRINT – Boguslaw Wojtowicz

                        28.5.2004 – 20.6.2004

 

7      (132)       JETELOVAKLASSE – Kunstakademia Düsseldorf

                        (Jana Matejková, Jan Kryszons, Dan Dryer, Iva-Matija Bitanga,

                          Leo Vukelič, Jelena Milo, Kim,Min & Choi, Moon)

                                    Mikuláš Podprocký – Tomáš Bujňák

                        24.6.2004 – 18.7.2004

 

9      (134)       Ingo GLASS (Nemecko- D)

                        ZÁKLADNÉ FORMY A FARBY V PRIESTORE – Aurel Chiriac

                        23.7.2004 – 5.9.2004

 

10    (135)       VÝTVARNÉ SYMPÓZIUM IQ SERVIS KE

                        ZLESAMÁVAŤ

                        (Eva Tkáčiková, Réka Szabó, Martin Piaček, Peter Ilčík, Martin Derner,

                          Zsolt Lukács)

                                     Mária Draganová

                       9.9.2004 – 21.9.2004

 

12    (137)      VÝBER Z BIENÁLE GRAFIKY (Miskolc - Maďarsko)

                                     István Dobrík

                      24.9.2004 – 24.10.2004

 

14    (139)      Viktor KOPASZ – Praha (Česká republika)

                        KERTELŐ – Peter Tajkov

                        28.10.2004 – 28.11.2004

 

16     (141)     Ugo RONDINONE (Švajčiarsko)- Pavol MEGYESI (Slovensko)

                       VISIT  -   Vladimír Beskid , Peter Tajkov

                      2.12.2004 – 16.1.2005

 

Komorné výstavy „U Löfflera...“

 

        (125)      Ľudovít CSORDÁK

                                     Ivan Havlice

                       12.12.2003 – 15.2.2004

 

2       (127)      Viktor ŠEFČÍK

                                     Peter Tajkov

                        17.2.2004 –  4.4.2004

 

4       (129)       Ľudovít FELD

                                     Peter Tajkov

                        6.4.2004 – 16.5.2004

 

6      (131)        Attila DUNCSÁK

                                     Peter Tajkov

                        19.5.2004  –  8.7.2004

 

8     (133)        Anton IHNÁT

                                     Štefan Lazorišák

                        13.7.2004 – 12.9.2004

 

11    (136)        Ernest ZMETÁK

                                      Magdaléna Klobučníková

                         14.9.2004 – 7.11.2004

 

15    (140)        František PATOČKA

                                      Marta Hrebíčková

                         9.11.2004 – 9.1.2005  

 

Výstava v átriu

 

13     (138)       Ondrej GADŽOR

                                       Peter Tajkov

                         7.10.2004 – 25.10.2004

 

2005

 

        (141)       Ugo RONDINONE (Švajčiarsko) – Pavol MEGYESI (Slovensko)

                         VISIT   -  Vladimír Beskid, Peter Tajkov

                        2.12.2004 – 16.1. 4 

 

2       (143)       ŠTUDENTI KU FU TU KOŠICE

                         ( Ildikó Pálová, Eva Krutáková, Ján Zelinka,

                           Bobčáková, Čerevka, Kyša, Kitta, Petrovičová, Repický, Sender, Sirka,

                           Tušan, Vrábeľ, Žáková)

                                          Peter Tajkov                                                                                         

                          25.1.2005 – 27.3.2005

 

5       (146)        Anna TRETTER (Nemecko – D)

                          Z KOŠÍC DO MEDZILABORIEC...

                                           Peter Tajkov

                          31.3.2005 – 15.5.2005

 

6       (147)         Eva TKÁČIKOVÁ

                           TRIDSAŤ

                                          Peter Tajkov

                          19.5.2005 – 26.6.2005

 

9         (150)      Ágnes DELI a Péter TÜRK (Budapešť)

                                           Gábor Andrási

                           29.6.2005 – 28.8.2005

 

11        (152)       Constantin BLENDEA (Rumunsko)

                                           Aurel Chiriac

                            8.9.2005 – 6.11.2005

 

17       (158)        Peter MAUKŠ – MAUKŠMAX  (Hračky moci)

                                           Peter Tajkov

                           24.11. 2005 – 15.1.2006

 

 

Komorné výstavy „U Löfflera...“

 

        (140)       František PATOČKA

                                        Marta Hrebíčková

                          9.11.2004 – 9.1.2005

 

1       (142)       Juraj COLLINÁSY

                                         Peter Tajkov

                         14.1.2005 – 13.3.2005                        

 

3       (144)        Ladislav ČEMICKÝ

                                          Peter Tajkov

                          15.3.2005 – 15.5.2005

 

7       (148)        Viktor BELÁNYI

                                          Peter Tajkov

                          24.5.2005 – 10.7.2005

 

10    (151)         Nikolaj FEĎKOVIČ  (Nemecko)

                                          František Horvat

                          15.7.2005 – 11.9.2005

 

13     (154)         Michal HAJNAL (Praha)

                                          Bohumír Bachratý

                          23.9.2005 – 23.1.2005

 

15     (156)        Tibor GÁLL – Grafiky

                                          Alica Vojčíková – Gabzdílová

                          25.10.2005 – 27.11.2005 

 

18     (159)        Gyula ÉDER

                                          Gábor Somogyi

                          29.11.2005 – 15.1.2006

 

 

 

 

Komorná výstava v malej miestnosti na prízemí

 

4      (145)        Zbigniew NIŠPONSKÝ – GUT 

                         Pierro Rousell

                         17.3.2005 – 27.3.2005

 

Komorná výstava v átriu

 

8      (149)       Busty z tvorby V. Löfflera

                         24.6.2005 – 27.6.2005

 

Výstavy  MVL mimo mesta Košice:

 

 

12     (153)       Peter KALMUS   - Muzeul Tarii Crisurilor Oradea (Rumunsko)

                                   kurátor : Peter Tajkov

                        15.9.2005 – 30.10.2005

 

14     (155)       Pavol MEGYESI – Óbudai Társaskör és Galéria, Budapešť

                                   kurátor: Peter Tajkov

                        12.10.2005 – 6.11.2005

 

16      (157)      Marko BLAŽO – Miskolci Galéria, Miskolc

                                    kurátor: Peter Tajkov

                         3.11.2005 – 2.12.2005

                          

 

  2006     

 

          (158)     Peter MAUKŠ    -  MAUKŠMAX (Hračky moci)

                                      Kurátor: Peter Tajkov

                         24.11.2005 – 15.1.2006

 

2         (161)     BARTLETT SCHOOL OF ARCHITECTURE

                                      Kurátor: Marjan Colletti

                         26.1.2006 – 5.3.2006

 

3         (162)      István TELLINGER

                                      Kurátor: András Kákóczki

                         9.3.2006 – 9.4.2006

 

5         (164)      Vojtech LÖFFLER Béla (100. výročie narodenia)

                                      Kurátor: Peter Tajkov

                          18.4.2006 – 21.5.2006

 

6         (165)      Ján VASILKO – Peter KRÁLIK

                          King-kong hral v Hongkongu ping-pong

                                       Kurátor: Peter Tajkov

                          25.5.2006 – 9.7.2006

 

8        (167)      Patrick BAILLET (Francúzsko)

                                       Kurátor: Peter Tajkov

                          13.7. 2006 – 10.9.2006

 

10       (169)       Vladimír BOUDNÍK (ČR)

                                       Kurátor: Zdenek Primus

                           14.9.2006 – 29.10.2006

 

13       (172)       Viktor FREŠO: WHO IS THE KING ?

                                        Kurátor: Vladimír Beskid

                           3.11. 2006 – 3.12.2006

 

14       (173)       JESENNÁ PREHLIADKA – tvorba mladých

                           (Svetlana Fialová, Mário Furčák, Jaroslav Kyša, Matuš Lányi, Ján Zelinka)

                                        Kurátor: Peter Tajkov

                            7.12. 2006 – 28.1.2007

 

 

Komorné výstavy  U Löfflera...

 

 

          (159)     Gyula ÉDER

                                   Gábor Somogyi

                          29.11.2005 – 15.1.2006

 

1         (160)      Jozef BENDÍK

                                   Marta Hrebíčková

                          17.1.2006 – 19.3.2006

 

4         (163)      Autoportréty výtvarníkov zo zbierky MVL

                          21.3.2006 – 28.5.2006

 

7         (166)      Juraj BARTUSZ : Novodobé katastrofy ľudstva

                                    Kurátor: Peter Tajkov

                          1.6.2006 – 16.7.2006

 

9         (168)     Gejza KIESELBACH – maľby

                                    Kurátor: Peter Tajkov

                           18.7.2006 – 10.9.2006

 

11        (170)     SOCHÁRSKA TVORBA MLADÝCH

                           (Ladislav Galko, Radovan Čerevka, Dárius Dolňačko, Marián Straka)

                                    Kurátor: Peter Tajkov

                            19.9.2006 – 22.10.2006

 

12         (171)      Andrej DOBOŠ – maľby a grafiky

                                     Kurátor: Emília Husárová

                            26.10. 2006  - 31.12.2006

 

2007

                       

 

            (173)       JESENNÁ PREHLIADKA – tvorba mladých

                             (Svetlana Fialová, Mário Furčák, Jaroslav Kyša, Matuš Lányi, Ján Zelinka)

                                       Kurátor: Peter Tajkov

                             7.12.2006 – 28.1.2007

 

2           (175)        Petra KANÓCZOVÁ – Boris SIRKA – Vlasta ŽÁKOVÁ

                                        Kurátor: Peter Tajkov

                              8.2.2007 – 18.3.2007

 

4            (177)       Radovan ČEREVKA : REUTERSDRÁMA

                                        Kurátor: Peter Tajkov

                              22.3.2007 – 22.4.2007

 

6            (179)       Alena ADAMÍKOVÁ : Tváre a ich podoby – podoby a ich tváre

                                        Kurátorka: Beáta Jablonská

                              26.4.2007 – 27.5.2007

 

9           (182)       SÚČASNÁ BULHARSKÁ MAĽBA – v spolupráci s Bulharským

                              kultúrnym inštitútom v Bratislave

                                         Kurátorka - úvodné slovo: Elena Arnaudová

                              31.5.2007 – 24.6.2007

 

12        (185)      EXPLICIT ARCHITECTURE

                           Lukas O. Goebl, Oliver Ulrich, Boris Steiner – Rakúsko

                           ( v spolupráci so Spolkom architektov Slovenska)

                                         Kurátor: František Kyselica

                            12.7.2007 – 31.8.2007

 

15        (188)      KATEGORIZÁCIA EXTÁZ – Súčasná slovenská a česká maľba

                            ČR – Veronika Drahotová, Josef Bolf, Jakub Hošek

                            SR – Martin Gerboc, Erik Šille

                            13.9.2007 – 4.11.2007

 

19        (192)       Tomáš MAKARA + Peter VRÁBEĽ

                                          Kurátor: Peter Tajkov

                            8.11.2007 – 6.1.2008 

                             

 

Komorné výstavy „U Löfflera“

 

1           (174)        Vladimír BRONIŠEVSKÝ

                                         Kurátor: Peter Tajkov

                               9.1.2007 – 25. 2. 2007

 

3            (176)        Zsolt LUKÁCS – Čierne korenie

                                         Kurátor: Peter Tajkov

                               27.2.2007 – 15.4.2007

 

5             (178)       Dezider MILLY

                                           Kurátor: Dr. Kúsek

                               17.4.2007 – 3.6.2007

 

10           (183)        Jozef SABOL 

                                           Kurátorka: Beáta Hybáčková

                               12.6.2007 – 29.7.2007

 

13           (186)        Imrich ORAVECZ

                                           Kurátor: Peter Tajkov

                               31.7.2007 – 9.9.2007

 

16          (189)         Július SZABÓ

                                            Kurátorka: Kinga Sz. Haltenbergerová

                                18.9.2007 – 21.10.2007

 

18          ( 191)         Elemír HALÁSZ-HRADIL

                                             Kurátorka: Ida Gaálová

                                 24.10.2007 – 25.11.2007

 

20           (193)         Konštantín BAUER

                                              Kurátor: Peter Tajkov

                                 27.11.2007 – 13.1.2008

 

Výstavy v átriu múzea

 

7            (180)          Pavel Mária SMEJKAL : Forget your fear – Zabudni na strach

                                            Kurátor: Tomáš Agat Błonski

                                 2.5.2007 – 3.6.2007

 

11           (184)          Kristián UJLAKI – RÁM (ec) – fotografie

                                             Kurátor: Zsolt Lukács

                                 4.7.2007 – 29.7.2007

 

14           (187)          Rudolf HOFER – Plastiky

                                  2.8.2007 – 9.9.2007

 

17           (190)           Zoltán SZEIFRIED – Svätá Alžbeta – služobnica lásky (kresby)

                                  18.10.2007 – 25.11.2007

 

21           (194)           Výstava detských kresieb ( zo súťaže, organizovanej MVL pre žiakov

                                    košických ZŠ)

                                    6.12.2007 – 31.12.2007

                                             

 

Výstavy MVL mimo mesta Košice

 

 

8            (181)           Ján VASILKO   - Miskolci Galéria, Miskolc

                                        Kurátor: Peter Tajkov

                                  3.5.2007 – 10.6.2007

                                 

           

2008

 

1             (195)         Richard ZOZULÁK: „All inclusive“

                                 17.1.2008 – 27.2.2008

                                          Kurátor: Peter Tajkov

 

3             (197)         Kinga HORVÁTH – Emília VARSÁNYI

                                 ( v spolupráci s galériou Miskolci Galéria)

                                 20.3.2008 – 20.4.2008

                                          Kurátor: András Kókóczki

 

4             (198)          CASSOVIA CONTEMPORARY ART 2008

                                  predajná výstava umeleckých diel košických výtvarníkov

                                  24.4.2008 – 10.5.2008

                                           Kurátor: Peter Tajkov

 

6              (200)         KAPELA DUDAS – NÚDZOVÉ VÝCHODISKÁ

                                  Jana Kapelová – Juraj Dudáš – Ivan Dudáš

                                  (v spolupráci s Galériou Jána Koniarka v Trnave)

                                  15.5.2008 – 15.6.2008

                                            Kurátor: Vladimír Beskid

 

7             (201)         Béla REMÁK  - Fotografické obrazy

                                   3.7.2008 – 31.8.2008

                                             Kurátor: Peter Tajkov

 

9             (203)          Dávid BAFFI – Erik ŠILLE : a.dvojtakt

                                    11.9.2008 – 19.10.2008

                                             Kurátor: Peter Tajkov

 

15            (209)          NA LODI BLÁZNOV (Súčasná česká tvorba)

                                     23.10.2008 – 23.11.2008

                                             Kurátorka: Vlasta Čiháková – Noshiro  

 

18              (212)        Jaroslav KYŠA : BLACK RAINBOW

                                    + Stanislav ZÁMEČNÍK : Jeden je viac

                                             Kurátorka: Katarína Uhlířová

                                     27.11.2008 – 11.1.2009

 

 

Komorné výstavy „ U Löfflera“

 

               

2                (196)      Karol CSÁKÓ

                                  15.1.2008 – 29.2.2008

                                           Kurátor: Peter Tajkov

 

5                (199)       Edita SPANNEROVÁ – NEMČÍKOVÁ

                                  (v spolupráci so Šarišskou galériou v Prešove)

                                   4.3.2008 – 20.4.2008

                                            Kurátorka: Marta Hrebíčková

 

8                (202)       Jozef FABINI

                                  17.5.2008 – 29.6.2008

                                            Kurátor: Peter Tajkov

 

10              (204)        Július BUKOVINSKÝ

                                   1.7.2008 – 31.8.2008

                                            Kurátor: Peter Tajkov

 

14              (208)         György EZÜST

                                    ( v spolupráci s Domom slovenskej kultúry v Békešskej Čabe

                                       Generálnym konzulátom SR v Békešskej Čabe

                                       Generálnym konzulátom MR v Košiciach)

                                        9.9.2008 – 19.10.2008

 

16             (210)           Ján HANÁK

                                     30.10.2008 – 7. 12.2008

                                        Kurátor: Peter Tajkov

 

19            (213)            Emília ZÁVACKÁ & Bartolomej CISÁR

                                      10.12.2008 – 25.1.2009

                                         Kurátor: Tibor Kočík

 

 

Výstavy v átriu

 

 

12              (206)         Zbigniew NIŠPONSKÝ – GUT : Keramické busty, plastiky

                                    8.7.2008 – 31.8.2008

 

13              (207)         Mária AUEROVÁ – GRIEŠOVÁ : Pohyb moja láska

                                    16.9.2008 – 12.10.2008

 

17               (211)        I. Henszlmann – V. Wick – V. Miskovszky                                     

                                    Fotodokumentačná výstava v átriu

                                    Košický občiansky klub

                                    25.11.2008 – 31.12.2008

 

 

Iné

 

11               (205)       Výstava písacích strojov zo zbierky Ladislava KÓNYU

                                   10.7.2008 – 31.8.2008

 

Výstava v Galérii Cypriána Majerníka v Bratislave

 

20               (214)        Ján Zelinka – Mikuláš Podprocký: Sochy a video

 

 

 

2009

 

                   ( 212)      Jaroslav Kyša (SR) – Stanislav Zámečník (ČR) : BLACK REINBOW

                                   7.12.2008 – 28.1.2009

                                   Kurátorka: Katarína Uhlířová

 

1                 (215)       Ena Bán : KOZM(ET)ICKÉ DIVADLO

                                   14.1.2009 – 1.3.2009

                                    Kurátor: Peter Michalovič

 

3                 ( 217)       Denys Vinzant (Francúzsko): PARTITÚRY NA SKLE

                                    23.3.2009 – 19.4.2009

                                    Úvodné slovo: Henry Cuny

 

5                  (219)         Ján Zelinka

                                      23.4.2009 – 31.5.2009

                                      Kurátor: Peter Tajkov

 

8                  ( 222)        Vlasta Žáková: SUTURE

                                      4.6.2009 – 5.7.2009

                                       Kurátor: Peter Tajkov

 

11                ( 225)        Anita Egle (Pécs) . Pál Fodor (Košice): CITY RENDEZ VOUS

                                      9.7.2009 – 30.8.2009

                                       Kurátor: Árpád Gamus

 

14                (228)         Saša Makarová (Rakúsko): Ja vás všetkých milujem

                                      3.9.2009 – 18.10.2009

                                      Kurátor: Peter Tajkov

 

18                (232)          Jiří Černický (ČR): Veci, ktorých mi nie je ľúto

                                       27.10.2009 – 29.11.2009

                                       Kurátor: Vladimír Beskid

 

21                (235)           Jozef Amrich: Zlá predtucha,... alebo iné dialógy

                                       3.12.2009 – 17.1.2010

                                       Kurátorka: Eva Gottliebová

 

 

Komorné výstavy „U Löfflera“

 

                    (213)           Emília Závacká – Bartolomej Cisár

                                        10.12.2008 – 25.1.2009

                                        Kurátor: Tibor Kočík

 

2                  (216)           Vojtech Šipoš: Kresby

                                        3.2.2009 – 15.3.2009

                                        Kurátorka: Helena Němcová

 

4                 (218)             Július Nemčík

                                         18.3.209 – 26.4.2009

                                          Kurátorka: Marta Hrebíčková

 

9                  (223)             Alexander Bugan: INTERMEZZO

                                         5.5.2009 – 21.6.2009

                                         Kurátor: Peter Tajkov

 

12                (226)            Štefan Roskoványi

                                         26.6.2009 – 30.8.2009

                                         Kurátorka: Eva Gottliebová

 

15                  (229)          Obrazy z depozitu MVL

                                         September – október 2009

 

17                  (231)             Jozef Haščák

                                            5.11.2009 – 4.1.2010

                                            Úvodné slovo: Pavol Rozložník

 

 

Výstavy v átriu múzea

 

6                     (220)            Karikatúry zo sveta na tému: Európsky rok dialógu kultúr

                                           2.6.2009 – 7.6.2009

 

10                   (224)            János Lukács – Ladislav Staňo st. : Sochy – plastiky

                                            16.9.2009 – 11.10.2009

 

13                   (227)            Lajos Konrády a iné osobnosti Košíc (fotodokumentačná výstava)

                                            9.6.2009 – 28.6.2009

 

16                   (230)            88. výročie bombardovania Košíc (fotodok. výstava)

                                            30.6.2009 – 19.7.2009

 

19                   (233)            Sloboda a demokrácia (fotodok. výstava)

                                            29.10.2009 – 6.11.2009

 

20                   (234)            Výstava plagátov z novembra 1989

                                            16.11.2009 – 30.11.2009)

 

 

Výstava mimo mesta Košice

 

7                       (221)           Ján Zelinka: Sochy a obrazy

                                             (Miskolci Galéria – MR)

                                             15.10.2009 – 7.11.2009

 

 

2010  

 

 

                        (235)           Jozef Amrich: Zlá predtucha, ...alebo iné dialógy

                                            3.12.2009 – 17.1.2010

                                            Kurátorka: Eva Gottliebová

 

2                      (237)           Marian STRAKA: Vnútorné pnutia

                                            21.1.2010 – 28.2.2010

                                            Kurátor: Peter Tajkov

 

3                      (238)           Péter Lenkey-Tóth (MR): Čiernobiele maľby

                                            3.3.2010 – 4.4.2010

                                            Kurátor: András Kákóczki

5                     (240)            Zbyněk Prokop – Robo Kočan: ...z druhej strany...

                                           8.4.2010 – 16.5.2010

                                           Kurátor: Peter Tajkov

 

8                   (243)            Jana Bubelinyová: Intimita

                                          20.5.2010 – 27.6.2010

                                          Kurátor: Peter Tajkov

 

10                 (245)            Giovanni Canova (Taliansko): Nádoba a obsah

                                          1.7.2010 – 29.8.2010

                                           Kurátorka: Eva Gottliebová

 

12                 (247)             Boris Sirka: Aenima

                                           7.9.2010 – 10.10.2010

                                           Kurátor: Peter Tajkov

 

16                 (251)            Jacek Fras (Poľsko): Komiksová kresba

                                          12.10.2010 – 19.10.2010

                                          (V réžii: Tabačka – Kultúrfabrik)

 

17                (252)             Zdeněk Hajný (ČR): Cesty ku svetlu – Krajiny iba tušené

                                          21.10.2010 – 28.11.2010

                                          Kurátorka: Eva  Ľuptáková

 

19                 (254)            Balázs Kicsiny (MR): Čerpacia stanica – Ivócsarnok

                                          2.12.2010 – 30.1.2011

                                          Kurátor: Gábor Gulyás

 

 

Komorné výstavy „ U Löfflera“

 

 

1                  (236)              Ernest Rákosi

                                           12.1.2010 – 28.2.2010

                                           Kurátorka: Marta Hrebíčková

 

4                  (239)              Fedor Vico: Kreslený humor a satira

                                           9.3.2010 – 18.4.2010

                                           Úvodné slovo: Vladislav Grešlík

 

6                  (241)              Michal Čičvák

                                           20.4.2010 – 30.5.2010

                                           Kurátor: Tibor Kočík

 

9                   (244)             Enikő Sivák: Spirituálne kresby

                                           10.6.2010 – 11.7.2010

                                           Úvodné slovo: Tibor Gáll

 

11                 (246)              Viera Černáková

                                            20.7.2010 – 29.8.2010

                                             Kurátorka: Gabriela Haščáková – Vizdalová

 

14                 (249)               Štefan Makara: Maľby

                                             21.9.2010 – 29.8.2010

                                             Kurátorka: Gabriela Haščáková – Vizdalová

 

18                 (253)               Dušan Solčány: Maľba a počítačová grafika

                                             26.10.2010 – 5.12.2010

                                             Kurátorka: Eva Gottliebová

 

20                (255)                Tibor Gáll: Intermezzá

                                              7.12.2010 – 30.11.2011

                                             Kurátorka: Mária Kostičová

 

21                 (256)                Zbigniew Nišponský – Gut: Inšpirácie z jaskýň

                                              14.12.2010 – 30.1.2011

 

 

Výstavy v átriu

 

7                   (242)                Medailérsky portrét a autoportrét

                                              22.4.2010 – 30.5.2010

                                              Úvodné slovo: Ivan Řehák

 

13                (248)                  Otto László: Poézia železa

                                               9.9.2010 – 3.11.2010

                                              Úvodné slovo: Monika Jahodová

 

15                (250)                  Adriana Andrejková – Szekeressová: Komunikácia

                                               7.10.2010 – 7.11.2010

                                              Kurátor: Andy Goré

 

22                (257)                  Výstava prác detí MŠ z MČ Košice – Staré Mesto

                                               Jún 2010

 

23                (258)                  Jubilujúce osobnosti Košíc -2010 (fotodok. výstava)

                                               December  2010

                                               Úvodné slovo: Kornélia Csalová

 

 

2011

 

              (254)            Balázs Kicsiny (MR): Čerpacia stanica – Ivócsarnok  - Pump Room

                                          2.12.2010 – 30.1.2011

                                          Kurátor: Gábor Gulyás

 

 

 1           (258)             Jozef Fugger – Erik Galo: RECYKLUCY

                                           10.2. 2011 – 3.4.2011

                                           Kurátorka: Gabriela Haščáková – Vizdalová

4            (259)                     Ľadový hokej

                                            21.4.2011 – 12.6.2011

                                            Kurátor: Peter Tajkov

 

7            (262)                     MAĽBA (Nadácia VÚB)

                                            23.6.2011 – 28.8.2011

                                            Kurátor: Peter Tajkov

 

9            (264)                     Cantemir MESTER – Teofil STIOP (Rumunsko)

                                            8.9.2011 – 2.10.2011

                                            Kurátor: Aurel Chiriac

 

11           (266)                    Piotr SZMITKE (Poľsko): Multiplikácie

                                            7.10.2011 – 13.11.2011

                                            Kurátorka: Marlena Niestrój

 

                                            Otto SZABÓ : Pieseň piesní

                                             16.11.2011 – 15.1. 2012

                                             Kurátor: Viktor Oravec

 

 

Komorné výstavy : U Löfflera

 

 

                    (255)               Tibor Gáll: Intermezzá

                                            7.12.2010 – 30.11.2011

                                            Kurátorka: Mária Kostičová

                          

                    (256)                Zbigniew Nišponský – Gut: Inšpirácie z jaskýň

                                            14.12.2010 – 30.1.2011

 

2                  (257)                Anton Jaszusch : Maľby zo záverečného obdobia tvorby

                                             1.2.2011 – 27.3.2011

                                             Kurátorka: Zsófia Kiss-Széman

 

3                  (258)                Gejza Barczi: IMPULZY

                                             31.3.2011 – 1.5.2011

                                             Kurátorka: Gabriela Haščáková

 

6                  (261)                 Elena Drabantová: Košické motívy

                                              5.5.2011 – 5.6.2011

 

7                   (262)                Mikuláš Siranko: Retrospektíva

                                             7.6.2011 – 10.7.2011

                                              Kurátor: Jozef Joppa

 

9                   (264)                 Alexander Jiroušek: Klopadlá

                                              12.7.2011 – 4.9.2011

                                              Úvodné slovo: Róbert Pollák

 

11                 (266)                 Ján Kuchta: Rytmy – čiary – čísla

                                               9.9.2011 – 23.10.2011

                                               Kurátor: Bohumír Bachratý

 

14                 (269)                  Ernest Groh – Ján Polák: Planétky Cassovia

                                               2.11.2011 – 27.11.2011

                                               Úvodné slovo: Jozef Haščák

 

 15                (270)                  Mikuláš Lovacký: EMAIL, SMALT

                                                29.11.2011 – 22.1.2012

                                                Kurátorka: Astrid Derfiňáková

 

        

 5                  (260)                  René Fabini: METAMORPHOSIS

                                                3.5.2011 – 5.6.2011

                                                Úvodné slovo: Jozef Kirst

 

 

   Výstava mimo Košíc

 

  13                 (268)                Boris Sirka - AENIMA

                                                27.10.2011 – 27.11.2011

                                                Kurátor: Peter Tajkov

                                                Miskolci Galéria (Maďarsko) 

 

 

2012

 

 

1                    (271)                WWW.SUVKE.SK

                                               26.1.2012   -  11.3.2012

 

3                    (273)                 Antonín Střížek (ČR): Obrazy a fotografie

                                                22.3.2012 – 22.4.2012

                                                Kurátor: Martin Dostál

 

5                      (275)               Jarmila MITRÍKOVÁ – Dávid DEMJANOVIČ :

NOVÝ FOLKLORIZMUS /NEW FOLKLORISM

3.5.2012 -  27.5.2012  

 

6                      (276)               Adelio SARRO (Brazília): Maľby

31.5.2012 - 1.6.2012

 

7                      (277)               Alexander Eckerdt – Ráno, na poludnie,

v podvečer ... ( výstava  pri príležitosti nedožitého 80. výročia umelcovho narodenia)

11.7.2012 - 2.9.2012

 

8                      (278)               Bc. Emma Korpová – kolekcia odevov : The cuckoo´s nest

Kurátorka: Miroslava Maureryová

31.7.2012 – 24.8.2012

 

9                      (279)               Bezčasovosť - Vystavujúci umelci: Oto Hudec.

Klaudia Kosziba, Mária Matrková, Michaela Rázusová Nociarová, Ivana Oroszová a Juraj Toman.

6.9.2012 - 3.10.2012

 

12                    (282)               Výstava organizovaná EHMK v rámci projektu „Biele noci“

GÁBOR KRISTÓF A BENCE GYÖRGY PÁLINKÁS –

MULTIFILTER/SLOVENSKO A MAĎARSKO

interaktívna inštalácia

                                                 6.10.2012

 

13                    (283)               Výstava v rámci Višegradských dni – združenie Forsa

Miskolci Galéria – Laureáti Ceny Miklósa Mazsaroffa / HU/

                                               Róbert Batykó, Ákos Bankú, Renátó Csabai, Róbert Sűtö

                                               10.10. 2012 - 10.11.2012

 

14                    (284)               Helmut Bistika  - Maľba

                                               Profilová výstava autora.

                                               13. 11.2012 - 10.12.2012

 

15                    (285)               Bitka pri Rozhanovciach 700. výročie

                                                Príležitostná výstava 

                                                15.11.2012 - 5.12.2012

 

16                    (286)               It was a bright cold day in April – festival THE END

Tri výstavy:

- Miriam Kardošová - maľba

14.12.2012 – 15.1.2013

- Katarína Hudačinová – svetelná inštalácia: NOSTALGIA

14.12.2012 – 15.1.2013

- Ján Zelinka – sochy: SARGOFÁGY

                                                14.12.2012 – 15.1.2013

 

 

Komorné  výstavy : U Löfflera

 

 

2                   (272)                Stefan Schmidt : ARS AREA

                                              31.1.2012 – 8.4.2012

                                              Úvodné slovo: Tibor Kočík

 

4                      (274)               Mikuláš Rogovský: Akvarely a olejomaľby

                                              17.4.2012  -  3.6.2012

                                              Kurátorka: Gabriela Haščáková-vizdalová

 

10                   (280)                Jozef Teodor Mousson - Pod trhovými šiatrami.

             13.9.2012 - 14.10.2012

                                              

11                    (281)               Jiří Trnka - Ve službách imaginacie/ V službách imaginácie

                                               3.10.2012 - 30.10.2012

 

17                    (287)               Alexander Jiroušek - výstava fotografií OLTÁRNE OBRAZY                                           19.12.2012 – 3.2.2013

 

 

 

 

 

2013

 

                                                Otvárací ceremoniál EHMK

                                                Tri samostatné výstavy:

1                      (288)               - Roman Bezjak (nemecko) –fotografia: archeológia doby – socialistická moderna

19.1.2013 – 30.1.2013

 

                        (289)               - FH JOANNEUM (rakúsko) – University of

                                               Applied Sciences Graz, Exhibition Design

                        19.1.2013

 

                        (290)               - Strømmer (fínsko): Dobpler Interactive Led System

                        Interaktívna svetelná stena

                        19.1.2013

 

2                      (291)               Creative transgressions – s podporou Generálneho

konzulátu Maďarska

Vystavujúci umelci: Kata Bereczki, Ákos Czigány, Balázs Duronelly, Milorad Krstic, Lilla Makláry , Máté Orr , Dezső Szabó , Franciska Szabó , Géza Szöllősi , Szilvia Takács

Výstava, ako o tom svedčí aj jej názov, bola o prekračovaní hraníc – v zmysle umeleckom. Prezentovala diela tvorcov, ktorí smelo prekračujú žánrové, technické a tematické hranice a hľadajú nové aspekty a vzrušujúce spôsoby vyjadrenia v oblasti maliarstva, sochárstva, fotenia a inštalácie, vytvárajúc tak nové možnosti známych, či zdanlivo známych prístupov. 

Kurátor: Zoltán Somhegyi, historik umenia

31.1.2013  – 3.3.2013

 

4                      (293)               DO MESTOS

Vystavujúci autori :  Andrea Martinová, Milan Hanák, Viliam Potanka, Daniela Potanková, Marko Bačo  Karol Petreš, Jozef Novikmec, Kvetoslava Ivanová, Alena Rennerová

Výstava predstavovala výber z tvorby výtvarníkov, ktorí sú rozdielni vo výtvarnom prejave, používaných technikách, či materiáloch. Spája ich spoločné pedagogické pôsobenie na základnej umeleckej škole. Expozíciu dopĺňali plastiky a práce v materiáloch.

Kurátorka výstavy: G.Haščáková-Vizdalová

5.3.2013 - 21.3.2013

 

5                      (294)               Výstava Juraja Jakubiska – výber z tvorby

Realizovaná EHMK v rámci festivalu JAKUBISKOVE DNI

Režisér Juraj Jakubisko je výnimočný nielen svojou filmovou tvorbou, ale  taktiež – čo nie je veľmi známe – je vynikajúci výtvarník. Ešte pred štúdiom na pražskej FAMU vyštudoval v Bratislave Strednú umeleckú priemyslovku.

Vernisáž výstavy s účasťou pána Juraja Jakubiska

23.3.2013 - 14.4.2013

 

7                      (296)               Radovan ČerevkaEXPOWARLAND

Skupina prác Expowarland skúmala vzťah medzi vizuálnou stránkou mediálneho spravodajstva, napätím medzi znakom a označovaným, medzi udalosťou a jej mediálnym obrazom a ich (ne)možný stret.

                                               Kurátor: Peter Tajkov

16.04.2013 – 08.05.2013

 

8                      (297)               Slávne vily Slovenska – organizátor Foibos Praha

Výstava - Slávne vily Slovenska predstavila predovšetkým rodinné sídla postavené od 18.storočia po súčasnosť, objavili sa tu však aj rímske vily pochádzajúce z 2. až 3.storočia. Prierez vilovou architektúrou celej Slovenskej republiky. Vybrané stavby boli príkladom architektonického myslenia, ukážkou životného štýlu, charakterizujúc svojich tvorcov, majiteľov i obyvateľov.

Kurátor: Matúš Dula

                                               10.05.2013 – 08.06.2013

 

9                      (298)               Výstava absolventských prác TU fakulty umení

                                               Kurátor: PhDr. Peter Rónai

                                               10.06.-23.06.2013

 

11                    (300)               Akad. sochár Arpád Račko – portrét – krajina – priestor

Majster predstavil okrem tradičnej sochárskej práce aj portréty a krajinomaľbu. Portréty odliate v bronze si uchovávajú stopy rúk sochára, jedinečnú a nezmazateľnú súčasť jeho rukopisu. Portrét v jeho diele nájdeme aj v súbore štúdií pre monumentálne diela, v reliéfoch medailí, rovnako ako v komorných prácach, určených na dôverný dialóg.

                                               Kurátor:  Zuzana Ševčíková

26.06. – 04.08.2013

    

 

12                    (301)               Július Jakoby – výstava zo súkromných zbierok

pri príležitostí 110.výročia narodenia autora.

kurátor: Mgr. Peter Markovič

                                               8.8.2013-8.9.2013

 

14                    (301)               Petra Feriancová – Za všetko môžu pletky bohov

                                               Inšpirácia tvorbou Vojtecha Löfflera

                                               Petra Feriancová o svojej výstave:

„Môj projekt v Múzeu Vojtecha Löfflera sa zaoberá interpretáciou Löfflerovej zbierky ako jedného uceleného komplexného diela, ktoré je formované hlavne svojím množstvom a rozmanitosťou.“

Kurátor: Mgr. Michal Štofa

17.9.2013 – 13.10.2013

 

16                    (304)               V rámci VIŠEGRÁDSKYCH DNÍ / združenie Forsa

Absolventi Akadémie Krásnych umení Vroclav

                                               Mladé Wroclavské sklo a keramika

Autori prác: A. Leśniak-Banasiak, A. Joszczuk, B. Damian-Speruda, D. Bielecka, J. Opalska-Brzecka, K. Bańka, K. Marusińska, M. Krzemińska-Baluch, M. Puszczyński. 

Výstavu tvorili práce mladých didaktikov a absolventov Fakulty keramiky a skla Akadémie krásnych umení Eugeniusza Geppertavo Vroclave, ktorá je jediná svojho druhu v Poľsku

Kurátorka: B. Damian - Speruda

                                               17.10.2013 – 10.11.2013

 

17                    (305)               V rámci VIŠEGRÁDSKYCH DNÍ / združenie Forsa

Zuzana Graus Rudavská Šperk – Objekt – Obraz

Na výstave prezentovala použitím materiálov a techník tradíciu našich predkov. Posúva ju však do inej roviny, keď necháva materiál vyznieť v jeho prirodzenej forme, zámerne zanechávajúc dotyky  svojich rúk v nepravidelných štrukturálnych formách. Tak vznikajú aj jej objekty ako symboly svetla a domova. 

                                               Kurátokar: G. Haščáková Vizdálová

                                               15.11.2013 – 8.12.2013

 

18                    (306)               v rámci záverečného ceremoniálu EHMK :

                                               - Matúš Lányi - S.C. Elementum

 

Výstava Matúša Lányiho (1981, Spišské Podhradie) predstavovala jeho najnovšiu tvorbu ostatných rokov, kde ďalej rozvinul tému náboženstva, viery či priamo kresťanstva.

Na rozdiel od svojich skorších prác, kde sa sústredil na prepájanie či porovnávanie technického sveta počítačovej virtuálnej reality, jej grafického stvárnenia a transcedentálneho nadpozemského sveta, alebo porovnávania teórii evolúcie človeka a virtuálnych informačných tokov, sa v súčasných prácach venoval skúmaniu dvoch paralelných kultúrnych fenoménom – kresťanstva a konzumu. Vytvoril tak bizarné kombinácie aplikovaním kresťanských symbolov ako skratka IHS či biskupská mitra na predmety dnešnej konzumnej masovej kultúry ako sú prilba amerického futbalistu či bikiny.

Kurátor – Michal Štofa

Vernisáž: 11.decembra 2013 o 17.00 hod.

 

(307)               - Známy a neznámy Löffler (1906-1990)

Múzeum Vojtecha Löfflera v Košiciach v kontexte svojho dvadsaťročného jubilea.

V tradícii východoslovenského a košického kultúrneho života dvadsiateho storočia zaujíma odkaz Vojtecha Lofflera jedinečnú pozíciu. Na verejnosti je známy predovšetkým ako sochár, inklinujúci predovšetkým k lyrickej sochárskej téme ženského aktu a výrazne štylizovanej a abstrahovanej sochárskej forme. Hlboký kultúrny základ umelcovej osobnosti vyústil do jeho paralelných aktivít, významným spôsobom dopĺňajúcich jeho vlastnú sochársku tvorbu. Inšpiratívnymi boli umelcove zberateľské aktivity a jeho nevšedná, celoživotná, cielená snaha, zameraná na aktívnu podporu mladých umelcov.

 

Sochár Vojtech Löffler venoval mestu Košice svoje dielo a výsledky svojich zberateľských aktivít, ktoré predovšetkým v početnej sérii autoportrétov košických umelcov vytvorili významný a výtvarne hodnotný zbierkový súbor. Na základe umelcovej vôle vznikla v Múzeu Vojtecha Löfflera v Košiciach významná inštitucionálna báza, ktorá sa okrem prezentácie umelcovej tvorby už dvadsať rokov prostredníctvom výstavnej činnosti koncepčne sústreďuje na prezentáciu predovšetkým súčasnej tvorby najmladšej generácie  výtvarných umelcov. Výstava prezentuje umelcove výtvarné aktivity aj v kontexte jeho širšieho ideového odkazu.

Kurátor : Mgr. Peter Markovič

Vernisáž:  11.12.2013 o 17.00 hod.

 

Komorné  výstavy : U Löfflera

 

 

3                      (292)               Jozef Kravec – výber z tvorby

                                               Výstava pri príležitosti 60-tich narodenín

                                               7.2.2013 – 30.3.2013

 

6                      (295)               Fotografia „povolania sveta“

Výstava v rámci dní Francúzskej kultúry

10.4.2013 – 12.5.2013

 

10                    (299)               Július Hegyesy – výber z tvorby

                                               Výstava pri príležitosti 80-tich narodenín

                                               20.6.2013 – 8.9.2013

 

13                    (302)               Nájdené slovenské poklady – Hermann Kern (olejomaľby)

                                               Vspolupráci s galériou ARTeSKa

                                               12.9.2013 – 20.10.2013

 

Výstava v zahraničí:

 

15                    (303)               Alexander Eckerdt - Muž, ktorý musel nakresliť 365 dní

Úvodné slovo Gábor Kiss, viceprimátor Mesta Miškolc

Kurátor: Mgr. Peter Markovič, historik umenia

Podujatie podporuje Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

24.9.2013 - 19.10.2013

 

 

 

 

©2019 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET