Aktuality

15. 10. 2018

PREDĹŽENIE TRVANIA VÝSTAVY - Miroslav Babinčák: Od umenia pre umenie a späť

Miroslav Babinčák: Od umenia pre umenie a späť  

Čítaj viac >

06. 10. 2018

VÝSTAVA: Vladimír Brunton: CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ

  Vladimír Brunton: CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ   Vernisáž...

Čítaj viac >

Pripravujeme

VÝSTAVY:

 

T. G. MASARYK VO FOTOGRAFII

Múzeum Vojtecha Löfflera

Sté výročie Československej republiky je príležitosťou pripomenúť si osobnosti, ktoré stáli pri jej zrode. Jednou z nich je Tomáš Garrigue Masaryk, jej spoluzakladateľ a prvý prezident. Patril medzi osobnosti, ktoré sledovali objektívy fotoaparátov takmer na každom kroku. Zachytávali ho profesionálni fotografi, blízki osobní priatelia a na jeho cestách a verejných vystúpeniach tiež mnoho neznámych ľudí. Vznikli tak tisícky snímok, ktoré zaznamenávali nielen jeho pracovný, ale aj súkromný život. Putovná výstava v spolupráci s Českým spolkom v Košiciach predstaví mnoho verejnosti dosiaľ neznámych fotografií.

Vernisáž výstavy: 23. 10. 2018 o 17:00

Trvanie výstavy do: 18. 11. 2018

 

-----------------------------------------------------------

 

ZEMPLÍNSKA JEDENÁSTKA. SONDA DO SÚČASNÉHO VÝTVARNÉHO UMENIA

Autori: Durkaj Slavomír, Králik Peter, Picha Tomáš, Repický Radoslav, Sirka Boris, Slaminka Viliam, Straka Marián, Vasilko  Ján, Varcholová Zora, Weiss Vladimíra, Zelinka Ján

 

Zemplínska jedenástka ako sonda do súčasného výtvarného umenia mladšej generácie východoslovenských umelcov predstavuje pokračovanie projektu Zemplínska karička. Výstavný koncept generačnej prezentácie širšej autorskej skupiny má ambíciu predstaviť v názorovej polyfónii tvorbu mladšej generácie východoslovenských autorov, spojených spoločným domovským zemplínskym kontextom. Skupina prezentovaných autorov okrem svojho zemplínskeho pôvodu je vzájomne generačne spojená prelínajúcimi sa rokmi svojich stredoškolských a vysokoškolských štúdií v Košiciach. Jedenásti autori prezentovaní v projekte Zemplínska jedenástka predstavujú prevažne absolventov Fakulty výtvarných umení v Košiciach. Autorský výber akcentuje individuálnu programovú rôznosť bez zámeru vytvárať alebo fabulovať existenciu názorovo konzistentnej skupiny. Zámerom je predstavenie tvorby jedenástich maliarskych individualít pochádzajúcich z rovnakého kultúrneho a geografického regiónu. Autorská skladba v pestrosti a osobitosti výrazne individuálnych autorských poetík dokladá silu a nezávislosť početných talentov, ktoré pochádzajú zo zemplínskeho prostredia a ktoré spoločným mozaikovým spôsobom prezentujú svoj generačný pohľad na podoby súčasného východoslovenského maliarstva a sochárstva.

 

Kurátor výstavy: Mgr. Peter Markovič

Vernisáž výstavy: 7. novembra 2018 o 17:00 hod.

Trvanie výstavy do: 9. decembra 2018

-----------------------------------------------------------

 

MIMOVÝSTAVNÉ AKTIVITY:

11. novembra 2018 o 17:00 hod.

KONCERT QUASARS ENSEMBLE

Quasars Ensemble & Košice, 9. ročník

Program: I. Buffa, M. Demko, P. Bachratá, N. Fugieredo

Účinkujúci: Quasars Ensemble, Ivan Buffa, dirigent

Hostia: Tosiya Suzuki, zobcové flauty (JP), Tadashi Tajima, shakuhachi (JP)

Vstupné: 5€ / 3€

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

-------------------------------------------------------

 

TVORIVÝ ATELIÉR U LӦFFLERA:

 

28. októbra 2018 (nedeľa): KOMPLEMENTÁRNE FARBY VO VÝTVARNOM UMENÍ – AUTOPORTRÉT

Komplementárne farby sa navzájom dopĺňajú a na farebnom kruhu sú umiestnené presne oproti sebe. Ich kombináciou sa dá dosiahnuť dostatočný kontrast a živosť stránky.

Technika: Olejový pastel

 

4. novembra 2018 (nedeľa): KOLOROVANÉ ZÁTIŠIE – AKVAREL

Kreatívny ateliér zameraný na prácu s akvarelom. Táto výtvarná technika, ktorá vyžaduje zmysel pre farebnú skladbu transparentných vrstiev nemá výrazné krycie vlastnosti tak ako olejové alebo akrylové farby. Spoznajte kúzlo akvarelu a spoločne s nami vytvorte svieže a iskrivé zátišia.

Technika: akvarel

 

18. novembra 2018 (nedeľa): AKÁ JE SÚČASNÁ MAĽBA?

Tvorivý ateliér inšpirovaný výstavou súčasného výtvarného umenia mladšej generácie autorov zo zemplínskeho regiónu. Na základe ukážok vybraných diel súčasných maliarov a sochárov si budete môcť vyskúšať maľbu akrylom ako jednu z najmladších maliarskych techník. Vo výtvarnom umení sa začal využívať od 50. rokov 20. storočia a odvtedy sa stal pre svoju univerzálnosť medzi umelcami veľmi obľúbený.

Technika: akryl

 

Na všetky výtvarné akcie je vstupné 2 €.

 

Výtvarný program MVL je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých.

Nie je potrebné sa dopredu nahlasovať, stačí prísť a tvoriť!

Rodičia kreatívnych detí majú vstup voľný.

 

©2018 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET