Aktuality

05. 11. 2018

Výstava ZEMPLÍNSKA JEDENÁSTKA

ZEMPLÍNSKA JEDENÁSTKA.  SONDA DO SÚČASNÉHO VÝTVARNÉHO UMENIA Vernisáž...

Čítaj viac >

04. 11. 2018

VÝSTAVA: TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK VO FOTOGRAFII

TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK vo fotografii. Vernisáž sa uskutočnila 23....

Čítaj viac >

04. 11. 2018

Vladimír Brunton: CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ

  Vernisáž výstavy sa uskutočnila v stredu, 10. októbra 2018...

Čítaj viac >

Pripravované výstavy

CRITICON (Kritická maľba dnes) 

Vystavujúci autori: Ivan Csudai, Michal Černušák, Jiří David, Lucia Dovičáková, Slavo Durkaj, Marek Meduna, Pasta Oner, Daniel Pitín, Jiří Surůvka, Erik Šille, Ján Vasilko, Vlad Yurashko

Kurátor: PhDr. Vladimír Beskid

Zámerom výstavného projektu je prezentovať aktuálne podoby súčasného obrazu v českom a slovenskom kontexte so silným politicko-sociálnym podtextom. Ukázať maľbu ako živé médium, ktoré dokáže reflektovať súčasný svet kriticky a analyticky a pritom absorbovať rozličné vplyvy a vizualitu masmédií, digitálnych médií až po streetart. Výstava tak prináša tucet výrazných osobnosti českej a slovenskej maľby a ich osobné programy, ktoré hovoria podobným jazykom o mediálnej „infowar“ dneška. Výstava bude výsledkom programového umelecko-historického výskumu tendencií maľby po roku 2000 v česko-slovenskom ale aj širšom stredoeurópskom kontexte. 

V rámci výstavy CRITICON sa uskutoční jednodňové kolokvium pod názvom Otázky aktuálnej maľby. Českí a slovenskí historici umenia, kurátori a výtvarní kritici zhodnotia vývoj aktuálnej maľby v 21. storočí.

CRITICON (kritická maľba dnes) má snahu prezentovať aktuálne podoby súčasného obrazu v českom a slovenskom kontexte so silným politicko-sociálnym podtextom. Chce ukázať maľbu ako živé médium, ktoré dokáže reflektovať súčasný svet kriticky a analyticky a pritom absorbovať rozličné vplyvy a vizualitu masmédií, digitálnych médií až po streetart. 

©2018 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET