Aktuality

05. 12. 2018

POZVÁNKA: Vernisáž výstavy CRITICON (Kritická maľba dnes)

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy:  CRITICON (Kritická...

Čítaj viac >

01. 12. 2018

Výstava ZEMPLÍNSKA JEDENÁSTKA

ZEMPLÍNSKA JEDENÁSTKA.  SONDA DO SÚČASNÉHO VÝTVARNÉHO UMENIA Vernisáž...

Čítaj viac >

TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK VO FOTOGRAFII

Múzeum Vojtecha Löfflera

TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK vo fotografii.

Vernisáž sa uskutočnila 23. októbra 2018 o 17:00, 

v Múzeu Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 20.

 

Múzeum Vojtecha Löfflera

Trvanie výstavy: od 23. októbra 2018 do 2. decembra 2018.

 

Sté výročie Československej republiky je príležitosťou pripomenúť si osobnosti, ktoré stáli pri jej zrode. Jednou z nich je Tomáš Garrigue Masaryk, jej spoluzakladateľ a prvý prezident. Patril medzi osobnosti, ktoré sledovali objektívy fotoaparátov takmer na každom kroku. Zachytávali ho profesionálni fotografi, blízki osobní priatelia a na jeho cestách a verejných vystúpeniach tiež mnoho neznámych ľudí. Vznikli tak tisícky snímok, ktoré zaznamenávali nielen jeho pracovný, ale aj súkromný život.

Putovná výstava v spolupráci s Českým spolkom v Košiciach predstaví mnoho verejnosti dosiaľ neznámych fotografií ktoré približujú osobnosť prvého prezidenta, jeho rodinu, priateľov a spolupracovníkov. Výstava tiež približuje významné udalosti jeho života, cesty po republike aj do zahraničia ale tiež pobyty v Lánoch a ďalších obľúbených miestach.

 

Spoznajte život prvého prezidenta Československej republiky

           

            V mesiaci november si Múzeum Vojtecha Löfflera pripomína 100. výročie vzniku Československa fotografickými výstavami. Jednou z nich je aj výstava Tomáš Garrigue Masaryk vo fotografii, ktorú počas Dní českej kultúry 2018 organizuje v spolupráci s Českým spolkom v Košiciach a Českým centrom v Bratislave.

Výstava predstavuje jedného z najznámejších československých štátnikov prostredníctvom tematicky usporiadaných fotografických panelov, ktoré sú doplnené sprievodnými textami. Z nich sa môžu návštevníci dozvedieť mnoho zaujímavých a doteraz málo známych okolností zo života Tomáša Garrigua Masaryka.​

Späť na zoznam článkov

©2018 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET