Aktuality

09. 10. 2019

Koncert operných melódií Vás nadchne

Pozývame Vás na koncert operných melódií "Česká hudba v muzeu...

Čítaj viac >

07. 10. 2019

Vernisáž výstavy Eva Moflárová - Baby Icon

Neváhajte a príďte na vernisáž zaujímavej výstavy už vo štvrtok...

Čítaj viac >

06. 10. 2019

Niečo pre milovníkov divadla - DIVADLO KUNSTATELIER s predstavením INÝ MUŽ

  9., 11. a 12. októbra o 19.00 hod. k nám zavíta DIVADLO KUNSTATELIER...

Čítaj viac >

Vladimír Brunton: CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ

Múzeum Vojtecha Löfflera

 

Vernisáž výstavy sa uskutočnila v stredu, 10. októbra 2018 o 17:00 hod.

 

 

V rámci podujatí Dní českej kultúry 2018 sa predstaví Vladimír Brunton, autor fotografických obrazov, ktorý zaujímavou metódou striebornej želatíny na plátne zobrazuje portréty významných českých vedcov, umelcov a ďalších osobností. Výstava s názvom CO, KDO, KDY, KDE, JAK A PROČ je organizovaná v spolupráci s Českým spolkom v Košiciach, Českým centrom v Bratislave. Doplnená je o obrazy z voľnej tvorby autora. Hlavným partnerom výstavy je Czech Photo Centre v Prahe.

 

Vernisáž výstavy: 10. 10. 2018 o 17:00

Kurátorka výstavy: Veronika Souralová, riaditeľka Czech Photo Centre

Trvanie výstavy do: 4. 11. 2018

---------------------------------------------------------------------------------

Múzeum Vojtecha Löfflera

Portréty písané svetlom

           

      Autor nemusí hľadať odpovede okolo, stačí že sa pozrie do seba, všetko mu dáva zmysel a je spokojný. Keďže je podľa neho lepšie dávať ako brať, rozhodol sa fotografovať. Vytvára obrazy sám v tichu a potom ich zdieľa s okolím vidieť a precítiť to, z čoho on sám pociťuje satisfakciu.

     Výstava fotografických obrazov v Múzeu Vojtecha Löfflera je z obdobia posledných desiatich rokov jeho tvorby. Vznikla zbierka šesťdesiatich fotoportrétov väčších rozmerov významných českých učencov, vedcov, umelcov a predstaviteľov ďalších spoločenských oborov. Portréty českých slávnych osobností  na výstave sú zapožičané z archívu Czech Photo Centre v Prahe.

     Vladimír Brunton počas transformácie „z dospelého egoistu v detinského zástancu prírodných zákonov“ pracuje technikou aplikovania striebornej želatíny na plátno a vytvára olejografie na japonskom papieri.

         Špeciálny spôsob využitia ručne robeného papiera starou japonskou technikou v umení je určený exkluzívne pre fotografov a grafických umelcov. Takto vytvorené papiere majú mimoriadne tlačiarenské vlastnosti, ktoré autorovi dovoľujú preniesť fotografický obraz na papier pomocou olejových farieb. "Olejografia" je svetovo unikátny patent Vladimíra Bruntona.

        Súčasťou výstavy Vladimíra Bruntona v našom múzeu sú obrazy z voľnej tvorby autora. Pozostávajú predovšetkým z aktov a zátiší, v ktorých môžu návštevníci pozorovať proces fotografovania objektov.  

     Vernisáž výstavy sa uskutoční 10. októbra 2018 o 17:00 hod. v priestoroch Múzea Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 20 v Košiciach. Výstava potrvá do 4. novembra 2018.

Späť na zoznam článkov

©2019 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET