28. 05. 2020

VÝSTAVA: Koniarek u Löfflera

KONIAREK U LÖFFLERA Reprezentatívny výber diela sochára Jána Koniarka...

LÖFFLEROV TVORIVÝ ATELIÉR - U VÁS DOMA

TVORIVÝ ATELIÉR U LÖFFLERA - U VÁS DOMA

Milé deti a kreatívni dospelí, tvorivá úloha z minulého týždňa bola zameraná na interpretáciu obrazu Henriho Matissa a tomuto umelcovi a jeho dielam sa budeme venovať aj dnes. Dnešná úloha však bude o čosi hravejšia ako ostatné, pretože nebudeme maľovať farbami ale nožnicami.

Myslíte si, že sa to nedá? Henri Matisse v posledných desaťročiach svojej umeleckej kariéry, rozvinul vo svojej tvorbe celkom nový prístup. Začal vytvárať farebné koláže, ktoré sám nazýval ako ,,maľovanie nožnicami“. Experimentoval a miešal geometrické a biomorfné tvary pomocou výstrižkov z farebného papiera. Bol tak zaujatý farbou, že sa venoval jej vystrihovaniu a komponovaniu. Namiesto toho, aby kreslil obrysy a vypĺňal tvar farbou kreslil priamo farebne.

V rámci dnešnej tvorivej úlohy si podľa tvorby Henriho Matissa môžete vytvoriť svoju vlastnú pestrofarebnú koláž. Budeme radi ak sa nám výsledkom svojej práce pochválite. Fotografie nám môžete posielať na náš mail mvlpedagog@gmail.com.