Aktuality

12. 06. 2021

Absolventský koncert Eva Marenčinová

Pozývame Vás na absolventský koncert 15.6.2021 o 18.00.  Vstupné...

Čítaj viac >

12. 06. 2021

Tamás Horkay - Klavírny recitál

Pozývame Vás na klavírny recitál Tamása Horkaya. Vstupné dobrovoľné. 

Čítaj viac >

12. 06. 2021

Monika Germuška Vrancová - Nepravdepodobné známe miesto

Výstava predstaví aktuálnu tvorbu košickej vizuálnej umelkyne...

Čítaj viac >

Mikuláš ku nám dorazil aj s čertom! Domov sa vyparili cez komín!

O tom, že sa v múzeách a galériách môžu diať aj superzábavné veci, sa včera presvedčili všetky deťúrence, ktoré zavítali do nášho múzea na šantivé mikulášske tvorenie. Mestská časť Košice- Staré Mesto v spolupráci s našim múzeom pre nich pripravila kopec zábavy.

 

Okrem hravej kreatívnej "práce" si totiž najmenší užili napríklad aj energické vystúpenie tanečníc z obľúbeného D.S.STUDIA. Najviac radosti však podľa očakávania vyvolal samotný Mikuláš so svojou "družinou" v podobe čerta i anjelika. Nielenže drobcom rozdával sladké balíčky, ale si s nimi dokonca i zatancoval v rámci minidiskotéky! Detičky krepčili, tvorili, odvážnejšie i recitovali a domov si odniesli napríklad aj vlastnoručne vyrobené ozdoby na stromček.

 

„Ja by som tu najradšej aj spal. Všetko, čo som si vyrobil, si beriem domov na pamiatku. Zavesím si to na stromček a dám na poličku, prezradil nám Dávidko, ktorý Mikulášovi daroval básničku napísanú na papieri. Odvážna Danielka mu zase zarecitovala krásne veršíky a skúmavo sledovala čerta, či je naozajstný.

 

Podujatia sa okrem tvorivých detičiek, ktoré sú pravidelnými návštevníkmi tvorivých akcií v múzeu, zúčastnili z iniciatívy staromestského úradu i deti zo sociálne slabších staromestských rodín. Keď sa utancovaný Mikuláš a zničený čert rozhodli odísť za ďalšími deťmi cez komín, chlapci a dievčatá – väčšinou už posilnené sladkosťami – sa pustili do ďalšieho tvorenia.

 

Skvelú atmosféru si môžete užiť prostredníctvom fotografií z acie v sekcii Fotogaléria.

Späť na zoznam článkov

©2021 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET