04. 01. 2021

Uverejnené dňa: 04. 01. 2021

20. 12. 2020

V Múzeu Vojtecha Löfflera sa predstavujú traja výtvarníci z rodiny Blažovcov

3  František Blažo: Nejasná správa        Marko Blažo:...

Mikuláš ku nám dorazil aj s čertom! Domov sa vyparili cez komín!

O tom, že sa v múzeách a galériách môžu diať aj superzábavné veci, sa včera presvedčili všetky deťúrence, ktoré zavítali do nášho múzea na šantivé mikulášske tvorenie. Mestská časť Košice- Staré Mesto v spolupráci s našim múzeom pre nich pripravila kopec zábavy.

Okrem hravej kreatívnej "práce" si totiž najmenší užili napríklad aj energické vystúpenie tanečníc z obľúbeného D.S.STUDIA. Najviac radosti však podľa očakávania vyvolal samotný Mikuláš so svojou "družinou" v podobe čerta i anjelika. Nielenže drobcom rozdával sladké balíčky, ale si s nimi dokonca i zatancoval v rámci minidiskotéky! Detičky krepčili, tvorili, odvážnejšie i recitovali a domov si odniesli napríklad aj vlastnoručne vyrobené ozdoby na stromček.

„Ja by som tu najradšej aj spal. Všetko, čo som si vyrobil, si beriem domov na pamiatku. Zavesím si to na stromček a dám na poličku, prezradil nám Dávidko, ktorý Mikulášovi daroval básničku napísanú na papieri. Odvážna Danielka mu zase zarecitovala krásne veršíky a skúmavo sledovala čerta, či je naozajstný.

Podujatia sa okrem tvorivých detičiek, ktoré sú pravidelnými návštevníkmi tvorivých akcií v múzeu, zúčastnili z iniciatívy staromestského úradu i deti zo sociálne slabších staromestských rodín. Keď sa utancovaný Mikuláš a zničený čert rozhodli odísť za ďalšími deťmi cez komín, chlapci a dievčatá – väčšinou už posilnené sladkosťami – sa pustili do ďalšieho tvorenia.

Skvelú atmosféru si môžete užiť prostredníctvom fotografií z acie v sekcii Fotogaléria.