Aktuality

21. 09. 2021

Pomimo - 7 hriechov

  Vernisáž: 30.9.2021   Trvanie výstavy: 1.10.- 24.10.2021 Átrium...

Čítaj viac >

12. 09. 2021

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Pozývame Vás na nasledovné podujatia: 11.9.2021 o 15.00  Na...

Čítaj viac >

12. 09. 2021

Komorný koncert - Ensemble Ricercata

  Pozývame Vás na komorný koncert 16.9.2021 o 18.00. Podujatie...

Čítaj viac >

Noc múzeí a galérií 2019

Srdečne Vás pozývame :-)

Múzeum Vojtecha Löfflera

Program Noci múzeí a galérií bude v  Múzeu Vojtecha Löfflera mimoriadne pestrý. Návštevníkov poteší možnosť navštíviť dokopy až štyri aktuálne výstavy, no na svoje si prídu aj milovníci divadla, hudby, súťaží či kreatívnej tvorby.

Ako spomienka na zosnulého výtvarníka Vladimíra Bronišovského budú vo vstupnom priestore múzea výnimočne vystavené jeho diela, pôžitok prinesie aj pohľad na výstavu netypických sôch Vojtecha Löfflera z depozitu, ktoré budú nainštalované v romantickej „záhrade“ plnej zelene. Stála expozícia bude obohatená o doposiaľ nevystavené diela zo zbierky majstra Löfflera.

Pútavé budú aj ďalšie výstavy „s pridanou hodnotou“. Na autorskom sprievode výstavy Rotácie šepotu múz napríklad o 18.00, 20.00 a 22.00 hod. s radosťou privítame návštevníkov, ktorí sa zoznámia s pozoruhodnými informáciami o vývoji výtvarného života v meste Košice, s aktivitami umelcov Elemíra Halász-Hradila a Ľudovíta Csordáka, ktorí v priestoroch košickej Rotundy získali v minulosti priazeň mesta pri snahe o zvyšovanie záujmu verejnosti o výtvarné umenie. Nastolíme tiež otázku aký vzťah má mesto Košice k podpore výtvarného umenia v súčasnosti?

Výstava Súčasné a historické Staré Mesto Košice na fotografiách v átriu múzea odprezentuje Mestskú časť Košice Staré Mesto ako historickú mestskú pamiatkovú zónu. Vystavené sú veľkoplošné fotografie od Alexandra a Stanislava Jirouška.

Samostatná autorská výstava Rada Repického Komiksový Rado Repický u Čekyho a iné príbehy predstavuje výsledky rôznych druhov intervencie mladého maliara a grafika do verejného priestoru. Od 19.00 hod. bude umelec maľovať priamo na objekt, ktorý ostane vo výstavných priestoroch.

Nezabúdame ani na najmenších, ktorých počas celého večera a noci čakajú tvorivé dielne na témy:

Fantastická bytosť – kresba rozprávkových bytostí, strašidiel, vymyslených stvorení v najrôznejších podobách a v neskutočnom prostredí

Karikatúra kolorovaná akvarelom

Nakresli vlastný komiks – inšpirácia aktuálnou výstavou R. Repického

Predstavenie Ako sova líške bájky čítala v podaní hercov z prešovského divadla Babadlo poteší od 18.00 hod. najmä detičky od 3 rokov.

Úspešné grafické duely, ktoré sa pravidelne konajú v Škole úžitkového výtvarníctva, sme sa rozhodli aspoň na tento výnimočný večer presunúť aj do nášho múzea. Návštevníci si tak budú môcť užiť komiksové duely výtvarníkov a pedagógov Rada Repického, Noémi Ráczovej a študentov spomínanej ŠÚV.

Oživením bude nepochybne aj módna prehliadka v duchu pop-artu v podaní študentov ŠÚV a výstava vybraných modelov.

Príjemnú náladu dotvorí na nádvorí múzea svojou hudobnou produkciou duo Lilly & Moni

Počas celej noci bude príležitosť pozrieť si film o výtvarníkovi J. T. Moussonovi a iné videoprojekcie.

Vstupné na Noc múzeí a galérií je 2 eurá na osobu - vstupenka však následne platí do všetkých múzeí a galérií a zainteresovaných inštitúcií v Košiciach.

Späť na zoznam článkov

©2021 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET