POZVÁNKA: Vernisáž výstav

Vážení priaznivci Múzea Vojtecha Löfflera,

srdečne Vás pozývame na vernisáž, ktorá sa uskutoční 6. augusta 2020 o 17:00 hod.

Otvorené budú výstavy KAŽDÝ DEŇ JE JEDNÝM MALÝM ŽIVOTOM - Vlado Broniševský (1953 - 2019) a LÖFFLER 3P - Portréty, portrétovaní, portrétisti.

KAŽDÝ DEŇ JE JEDNÝM MALÝM ŽIVOTOM

Vlado Broniševský (1953 - 2019)

Vernisáž výstavy: 06. augusta 2020 o 17.00 hod.

Trvanie výstavy: 06. august 2020 - 6. september 2020

Výstavný projekt ponúka publiku komplexnejší pohľad na náhle uzavretú tvorbu košického maliara Vlada Broniševského. Na domácu výtvarnú scénu vstúpil v 80. rokoch XX. storočia. Vypracoval sa na výraznú osobnosť s osobitým rukopisom a výtvarným prejavom. V jeho prácach je možné postrehnúť znaky abstraktného expresionizmu, tašizmu a informelu. Bol laureátom významných medzinárodných výtvarných ocenení (Kaplarova cena v Maďarsku r. 2003, v r. 2015 Grand Prix  na podujatí Strieborný štvoruholník v Poľsku).

Bol spoluzakladateľom a členom Umeleckého združenia C+S, členom SVÚ pre profesionálnych výtvarných umelcov Slovenska a členom Santa Clarita Artists Association Kalifornia, USA. Vystavoval na mnohých významných výstavách doma aj v zahraničí.

Výstavu dopĺňa homáge V. Broniševskému od domácich a zahraničných autorov a dva krátke filmové dokumenty o maliarovi od F. Turcsányiho.

Kurátorka: PhDr. Edita Vološčuková

Viac informácií: ►

LÖFFLER 3P - Portréty, portrétovaní, portrétisti

Múzeum Vojtecha LöffleraSprístupnenie výstavy: 06. augusta 2020 o 17.00 hod.

Trvanie výstavy: 06. august 2020 - 20. september 2020

Portrét bol v akademickej tradícii považovaný za jeden z dôkazov umeleckého majstrovstva.

Výstava pripomenie portrétnu tvorbu V. Löfflera, ako aj zobrazené osobnosti (nielen) košického prostredia.

Prezentované budú aj portrétne zbierky múzea.

Kurátor: Mgr. Radovan Kurilko

Viac informácií: ►