Aktuality

14. 07. 2021

Marek Cina - Nedeľná paletka

Vernisáž výstavy: 20. júla 2021 o 17.00 Kurátor výstavy:...

Čítaj viac >

12. 06. 2021

Absolventský koncert Eva Marenčinová

Pozývame Vás na absolventský koncert 15.6.2021 o 18.00.  Vstupné...

Čítaj viac >

Pripravované výstavy

HRDINKY ČESKEJ HISTÓRIE

Sprístupnenie výstavy: 6. októbra 2020 o 10.00 hod.

Múzeum Vojtecha Löfflera

Ilustrovaná mozaika príbehov významných českých žien - panovníčok, političiek, umelkýň, bádateliek či športovkýň, ktoré zanechali výraznú stopu v histórii i súčasnosti nielen v českých krajinách, ale aj v medzinárodnom kontexte. Projekt je inšpirovaný 100. výročím rovného volebného práva československých žien. 

Podujatie je organizované v rámci Dní českej kultúry 2020, v spolupráci s Českým spolkom na Slovensku, Českým spolkom v Košiciach a Českým centrom v Bratislave.

Výstava potrvá do 30. 10. 2020. 


 

JAROSLAV KOLÉŠEK: CHYBA V OBEHU

Otvorenie výstavy: 15. októbra 2020 o 17.00 hod.

Múzeum Vojtecha LöffleraMúzeum Vojtecha Löfflera

Výstava prinesie profilovú prezentáciu popredného českého umelca - sochára Jaroslava Koléšeka (1974), reprezentanta silnej ostravskej výtvarnej scény. Ide o sériu komorných sôch a objektov z posledného desaťročia, ktoré ukazujú jeho figuratívne sochárske myslenie a kľúčové motívy. Autor pracuje v širokom zábere materiálov - betón, bronz, pieskovec, sklo a pod. V nich kriticky aj láskavo reflektuje našu civilizáciu, poukazuje na mnohé chyby v systéme - časté námety z militárneho prostredia, príznačné sú najmä hybridné formy a kontexty, prostredníctvom opakovaného motívu srdca prináša aktuálny sochársky "heartware" súčasnosti.

Kurátor: Vladimír Beskid

Výstava je organizovaná v rámci Dní českej kultúry 2020, v spolupráci s Českým spolkom na Slovensku, Českým spolkom v Košiciach a Českým centrom v Bratislave.

Výstava potrvá do 22. 11. 2020. 


 

Plató Creative Clash - REDEFINITION

Otvorenie výstavy spolu s komentovanou prehliadkou autorov: 16. októbra 2020 o 10.00 hod.

Múzeum Vojtecha LöffleraVýstavný kurátorský projekt Miloslavy Hriadelovej je úvahou o budúcnosti módy a nutnosti prehodnotenia jej vývoja v rámci výrobných procesov, komunikácie, dopadu na životné prostredie a život človeka. Tri inštalácie a videofilm ponúkajú tri redefinované prístupy: Trash Coutoure s Noémi Bráz je o upcyklácii a návrate tradičných  remeselných techník, ako je tkanie a vypletanie vo forme moderného odevného artefaktu. Body Moody dizajnérky Kateřiny Rydlovej /ČR/, predstavuje oblečenie, ktoré patrí do kategórie design health a pomáha odstrániť bolesť. Projekt študenta ateliéru šperku na VŠVU Viktora Kováča je o virtuálnej a rozšírenej realite v spojení s digitálnym priestorom a remeslom. Projekt vznikol s podporou Mesta Košice a Fondu na podporu umenia. Sprievodným podujatím budú prezentácia Viktora Kováča, ateliér s návrhárkou Noémi Bráz, na ktorom sa naučíte základy vypletania odevu a vyrobíte si vypletaný kúsok odevu.

Výstava potrvá do 22. 11. 2020. 


 

Späť na zoznam článkov

©2021 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET