Aktuality

18. 11. 2020

Workshop k výstave Plató Creative Clash: REDEFINITION

  Vyrob si originálnu masku    Termín: 26. november od...

Čítaj viac >

18. 11. 2020

V Múzeu Vojtecha Löfflera sa v decembri predstavia traja výtvarníci z rodiny Blažovcov

  3  František Blažo: Nejasná správa        Marko Blažo:...

Čítaj viac >

Prebiehajúce výstavy

JAROSLAV KOLÉŠEK: CHYBA V OBEHU

Múzeum Vojtecha Löfflera

Sprístupnenie výstavy: 16. októbra 2020

Múzeum Vojtecha LöffleraMúzeum Vojtecha Löfflera

Výstava prinesie profilovú prezentáciu popredného českého umelca - sochára Jaroslava Koléška (1974), reprezentanta silnej ostravskej výtvarnej scény. Ide o sériu komorných sôch a objektov z posledného desaťročia, ktoré ukazujú jeho figuratívne sochárske myslenie a kľúčové motívy. Autor pracuje v širokom zábere materiálov - betón, bronz, pieskovec, sklo a pod. V nich kriticky aj láskavo reflektuje našu civilizáciu, poukazuje na mnohé chyby v systéme - časté námety z militárneho prostredia, príznačné sú najmä hybridné formy a kontexty, prostredníctvom opakovaného motívu srdca prináša aktuálny sochársky "heartware" súčasnosti.

Kurátor: Vladimír Beskid

Výstava je organizovaná v rámci Dní českej kultúry 2020, v spolupráci s Českým spolkom na Slovensku, Českým spolkom v Košiciach a Českým centrom v Bratislave.

Výstava potrvá do 29. 11. 2020. 

Viac informácií: ►

 


 

Plató Creative Clash - REDEFINITION

Múzeum Vojtecha LöffleraSprístupnenie výstavy: 15. októbra 2020

 

Výstavný kurátorský projekt Miloslavy Hriadelovej je úvahou o budúcnosti módy a nutnosti prehodnotenia jej vývoja v rámci výrobných procesov, komunikácie, dopadu na životné prostredie a život človeka. Tri inštalácie a videofilm ponúkajú tri redefinované prístupy: Trash Coutoure s Noémi Bráz je o upcyklácii a návrate tradičných  remeselných techník, ako je tkanie a vypletanie vo forme moderného odevného artefaktu. Body Moody dizajnérky Kateřiny Rydlovej /ČR/, predstavuje oblečenie, ktoré patrí do kategórie design health a pomáha odstrániť bolesť. Projekt študenta ateliéru šperku na VŠVU Viktora Kováča je o virtuálnej a rozšírenej realite v spojení s digitálnym priestorom a remeslom.

 

Projekt vznikol s podporou Mesta Košice a Fondu na podporu umenia.

 

 

Výstava potrvá do 29. 11. 2020. 

 

Viac informácií: ►

 


 

©2020 Múzeum Vojtecha Löfflera | Všeobecné vyhlásenie | Design by SIXNET